Նալբանդյանը Համբուրգում մասնակցել է ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների հանդիպմանը
Դեկտեմբերի 8-ին Համբուրգում` ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի 23-րդ նստաշրջանի շրջանակներում, Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մասնակցեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների արտգործնախարարների հանդիպմանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նախարարները քննարկեցին Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2016թ. հոկտեմբերին Երեւանում կայացած նստաշրջանի որոշումների կատարման ընթացքը, ՀԱՊԿ անդամ երկրների արտաքին քաղաքականության համադրման հարցեր։
Հանդիպման մասնակիցները մտքեր փոխանակեցին ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի օրակարգային հարցերի շուրջ, անդրադարձան գլոբալ եւ տարածաշրջանային խնդիրներին, ահաբեկչության դեմ պայքարին, Մերձավոր Արեւելքում, Սիրիայում տեղի ունեցող գործընթացներին։
ՀԱՊԿ անդամ երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկեցին դեկտեմբերի երկրորդ կեսին Սանկտ-Պետերբուրգում կայանալիք Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախապատրաստման հարցերը, մտքեր փոխանակեցին ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների աշխատանքների վերաբերյալ։

Foreign Minister of Armenia, Edward Nalbandian, on Thursday participated in the meeting of the FMs of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) member states.
Armenia FM attends CSTO ministers’ talk in Germany
STEPANAKERT, DECEMBER 8, ARTSAKHPRESS: The event was held along the lines of the 23rd Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) Ministerial Council meeting in Hamburg, Germany.
The ministers discussed the course of carrying out the decisions that were reached during the CSTO Council of Collective Security session that was convened in October, in Armenia’s capital city of Yerevan, and the coordination of foreign policies of the CSTO member countries, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informed.
The discussants also exchanged views on the matters that are on the agenda of the OSCE Ministerial Council, and reflected on regional and global issues.