Խորհրդարանը հաստատեց 2017 թվականի ԼՂՀ պետական բյուջեն
Քիչ առաջ ԼՂՀ Ազգային ժողովը 27 կողմ 3 դեմ հարաբերակցությամբ ընդունեց 2017 թվականի ԼՂՀ պետական բյուջեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ, հանրապետության գալիք տարվա ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթի վերաբերյալ նախ լսվել են խորհրդարանական խմբակցությունների տեսակետներն, այնուհետև դրվել է քվեարկության: 2017 թվականի ԼՂՀ պետական բյուջեն ընդունվել է 27 կողմ, 3 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ: Դեմ են քվեարկել «Շարժում-88» և «Վերածնունդ» խմբակցությունների պատգամավորները:
Նշենք, որ 2017թ.-ի ԼՂՀ պետական բյուջեի ծավալները աճել են 2016թ.-ի համեմատ և 88 մլրդ 628 մլն դրամի փոխարեն ծախսային մասը հաջորդ տարի կկազմի 94 մլրդ 432 մլն դրամ:

Парламент одобрил государственный бюджет на 2017 год
На состоявшемся немногим ранее заседании Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики 27-ю голосами «за» и 3-мя «против» был одобрен проект государственного госбюджета на 2017 год.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 декабря АРЦАХПРЕСС - Как сообщает корреспондент "Aрцахпресс", вначале относительно главного финансового документа страны наступающего года были заслушаны мнения парламентских фракций, затем он был представлен на  голосование.
Против проекта госбюджета проголосовали депутаты фракций " Движение-88" и "Возрождение".
Следует отметить, что в 2017 году объем государственного бюджета увеличился по сравнению с 2016 годом , т.е. вместо 88 млрд 628 млн драмов расходная часть в следующем году составит 94 млрд 432 млн. драмов.