Խորհրդարանը հաստատեց 2017 թվականի ԼՂՀ պետական բյուջեն
Քիչ առաջ ԼՂՀ Ազգային ժողովը 27 կողմ 3 դեմ հարաբերակցությամբ ընդունեց 2017 թվականի ԼՂՀ պետական բյուջեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ, հանրապետության գալիք տարվա ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթի վերաբերյալ նախ լսվել են խորհրդարանական խմբակցությունների տեսակետներն, այնուհետև դրվել է քվեարկության: 2017 թվականի ԼՂՀ պետական բյուջեն ընդունվել է 27 կողմ, 3 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ: Դեմ են քվեարկել «Շարժում-88» և «Վերածնունդ» խմբակցությունների պատգամավորները:
Նշենք, որ 2017թ.-ի ԼՂՀ պետական բյուջեի ծավալները աճել են 2016թ.-ի համեմատ և 88 մլրդ 628 մլն դրամի փոխարեն ծախսային մասը հաջորդ տարի կկազմի 94 մլրդ 432 մլն դրամ:

Today the National Assembly adopted NKR state budget 2017- with a vote of 27 for and 3 against.
STEPANAKERT, DECEMBER 22, ARTSAKHPRESS: As “ Artsakhpress” reports, first of all, opinions of parliamentary fractions on main financial document of the country for the next year were heard then it was put to the vote.
NKR state budget 2017  was adopted- with a vote of 27 for and 3  against. The deputies of  “Movement-88” and “Renaissance” factions vote against the draft.
Note,  the volume of state budget of 2017 increased as compared to the budget of 2016. Instead of 88 billion 628 million drams, expenditure for 2017 will reach 94 billion 432 million drams.