Հայրենիքի պաշտպանի օրն սպարտակիադա Է անցկացվում Հայաստանի ռուսական ռազմակայանում
Հայրենիքի պաշտպանի օրվա տոնակատարության շրջանակներում Հայաստանի ռուսական ռազմակայանում՝ Գյումրիի «Մեծ ամրոց» զինվորական ավանի տարածքում, անցկացվում Է «Հայրիկը, մայրիկը, ես՝ համերաշխ ընտանիք» սպարտակիադան Գյումրիի եւ Երեւանի զինվորական կայազորների զինծառայողների, քաղաքացիական անձնակազմի եւ նրանց ընտանիքների անդամների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես  տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունում, ավելի քան 1000 մասնակիցների շրջանում մրցումներն անցկացվում են մինի ֆուտբոլի, վոլեյբոլի, դահուկներով փոխանցավազքի, պարանի ձգման, ծանրաքարերի եւ ուժային եռամարտի գծով:
Խաղերի եւ փոխանցավազքերի մի մասն անցկացվում են ռազմակայանի հրապարակում, մարզադաշտերում եւ մարզահրապարակներում, մյուս մասը՝ Գյումրիի զինվորական կայազորի մարզահամալիրներում եւ մարզասրահներում:
Մրցումների բոլոր մասնակիցներին, ովքեր կգրավեն մրցանակային տեղեր, միավորման հրամանատարը հանդիսավոր պայմաններում կհանձնի հուշանվերներ եւ պատվոգրեր:
Մարզական մրցումները կավարտվեն կտրտված տեղանքով զանգվածային դահուկավազքով:
Մարզական միջոցառումներից հետո մրցումների մասնակիցների եւ հրավիրված հյուրերի համար զորամիավորման անձնակազմի հետ աշխատանքի բաժինը կազմակերպել Է մշակութային-ժամանցային ծրագիր՝ զանգվածային զբոսահանդեսներով, համերգով եւ զինվորական շիլայի հյուրասիրմամբ:

В День Защитника Отечества в Армении проводится спартакиада
В российской военной базе Южного военного округа, дислоцированной в Республике Армения, в рамках празднования Дня Защитника Отечества на территории военного городка «Большая Крепость» в г. Гюмри, проводится спартакиада «папа, мама, я – дружная семья» среди военнослужащих, гражданского персонала и членов их семей Гюмрийского и Ереванского военных гарнизонов.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля АРЦАХПРЕСС - Состязания среди более 1000 участников проводятся по мини-футболу, волейболу, эстафете на лыжах, перетягиванию каната, гирям и силовому троеборью. Часть игр и эстафет проводятся на плацу военной базы, стадионах и спортивных площадках, другая в спортивных комплексах и манежах Гюмрийского военного гарнизона.
Как сообщили  в пресс-службе Южного военного округа,всем участникам соревнований, занявшим призовые места командир соединения в торжественной обстановке вручит памятные подарки и грамоты.
Завершатся спортивные мероприятия массовой лыжной гонкой по пересеченной местности.
После спортивных мероприятий для участников состязаний и приглашенных гостей отделом по работе с личным составом соединения организована культурно-досуговая программа с проведением массовых гуляний, концерта и угощения солдатской кашей.