Ադրբեջանը սրում է իրավիճակը եւ ապատեղեկատվություն տարածում. ՀՀ ՊՆ
Արդեն մի քանի օր շարունակ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը լարում է իրավիճակը ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում եւ ապատեղեկատվություն տարածում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս ամսին տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից: ՀՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրությունում ասվում է.
«Ադրբեջանական կողմը փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը հերթական անգամ հարձակում կատարելով Արցախի Հանրապետության առաջապահ զորքերի վրա կորուստներ է կրել եւ հետ շպրտվել: Արդեն մի քանի օր շարունակ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը լարում էր իրավիճակը շփման գծում եւ ապատեղեկատվություն տարածում: Անցած գիշերվա կորուստներից հետո կրկին ապակողմնորոշելով սեփական ժողովրդին եւ միջազգային հանրությանը, ադրբեջանական ղեկավարությունը խոսում է հայկական կողմի «հարձակումների» մասին:
Հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը եւ կոչ է անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակի հետագա սրմանն ուղղված քայլերից: Շփման գծում իրավիճակի լարման հետեւանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»:

Минобороны Армении: Ответственность за последствия обострения будет нести руководство Азербайджана
Руководство Азербайджана продолжает попытки дезинформировать собственное общество и международную общественность.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля АРЦАХПРЕСС - Об этом говорится в заявлении Министерства обороны Армении в связи с попыткой нападения, предпринятой ВС Азербайджана в ночь на 25 февраля.
«В ночь на 25 февраля азербайджанская сторона в очередной раз предприняла нападение на передовые подразделения Армии обороны Арцаха. Получив отпор и понеся потери, агрессор был отброшен.
Вот уже несколько дней военно-политическое руководство Азербайджана нагнетает напряженность на линии соприкосновения и распространяет дезинформацию. После понесенных минувшей ночью потерь руководство Азербайджана разглагольствует о «нападениях» армянской стороны.
Армянская сторона привержена соблюдению режима перемирия и призывает азербайджанскую сторону воздержаться от шагов, направленных на дальнейшее обострение ситуации. Вся ответственность за последствия возможного обострения будет нести военно-политическое руководство Азербайджана», - говорится в заявлении.