Շերը բացատրել է, թե ինչու ԱՄՆ-ն եւ Բրիտանիան չեն ուզում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շերը նշել է, որ ԱՄՆ-ի եւ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունները չեն ճանաչել ցեղասպանությունը, քանի որ Հայաստանը ոչինչ չունի նրանց տալու», գրում է barrheadnews.com-ը:
«Մենք փոքր ենք: Հայաստանը դեպի ծով ելք չունի: Մենք նավթ չունենք: Մենք նրանց տալու ոչինչ չունենք: Որքա՞ն ժամանակ է պետք՝ Ցեղասպանությունը ճանաչելու համար»,- «Խոստում» ֆիլմի պրեմիերայի ժամանակ Press Association-ի հետ զրույցում ասել է Շերը:
Երգչուհին նշել է, որ հայերը ոչինչ չունեն՝ այս երկրներին հետաքրքրելու համար. «Կարելի է կարծել, որ նրանք դա կանեն իրենց բարության շնորհիվ»:

Cher explains why UK and US do not recognize Armenian Genocide
STEPANAKERT, APRIL 13,  ARTSAKHPRESS: She said the UK and US governments had not recognized the genocide because Armenia has “nothing to give them”, .barrheadnews.com reported.
“We’re small. Armenia is landlocked. We have no oil. We have nothing to give them. How much would it take (to recognize the genocide)?” she told Press Association during the premier of the Promise, a movie about the Armenian Genocide.
“Armenians are a small group of people and we have nothing that they’re interested in.
“You’d think they’d do it out of the goodness of their hearts.”
Asked if she was hopeful President Donald Trump would recognize the killings as genocide, Cher replied: “No!”