Շերը բացատրել է, թե ինչու ԱՄՆ-ն եւ Բրիտանիան չեն ուզում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շերը նշել է, որ ԱՄՆ-ի եւ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունները չեն ճանաչել ցեղասպանությունը, քանի որ Հայաստանը ոչինչ չունի նրանց տալու», գրում է barrheadnews.com-ը:
«Մենք փոքր ենք: Հայաստանը դեպի ծով ելք չունի: Մենք նավթ չունենք: Մենք նրանց տալու ոչինչ չունենք: Որքա՞ն ժամանակ է պետք՝ Ցեղասպանությունը ճանաչելու համար»,- «Խոստում» ֆիլմի պրեմիերայի ժամանակ Press Association-ի հետ զրույցում ասել է Շերը:
Երգչուհին նշել է, որ հայերը ոչինչ չունեն՝ այս երկրներին հետաքրքրելու համար. «Կարելի է կարծել, որ նրանք դա կանեն իրենց բարության շնորհիվ»:

Шер объяснила нежелание США и Британии признать Геноцид армян
СТЕПАНАКЕРТ, 13 апреля АРЦАХПРЕСС - Шер отметила, что правительства США и Великобритании не признали геноцид, потому что у Армении «нет ничего, что бы она могла дать им», barrheadnews.com сообщили.
«Мы маленькие.  Армения не имеет выхода к морю. У нас нет нефти. У нас нет ничего, чтобы дать им. Сколько понадобится времени, чтобы признать Геноцид?» сказала она в беседе с Press Association во время премьеры фильма «Обещание».
Шер отметила, что у армян нет ничего, что бы заинтересовало эти страны:   «Можно подумать, что они сделают это по доброте своего сердца»