Հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ականանետ է կիրառել. ԱՀ ՊՆ
Մայիսի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 65 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 970 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հարավային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (11 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана обстреляли позиции Армии обороны Арцаха более 65 раз
На линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана 8 мая и в ночь на 9 мая противник около 65 раз нарушил режим перемирия, произведя в направлении карабахских ВС более 970 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 мая АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, на южном направлении противник наряду со стрелковым оружием применил миномет калибра 60 мм (11снарядов) и гранатомет (3 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию и уверенно выполняют стоящую перед ними боевую задачу.