Ադամ Շիֆն ու նրա գործընկերները աջակցել են թուրքական ներդրումներն արգելող օրինագիծը
Կոնգրեսական Ադամ Շիֆն ու նրա 9 գործընկերները նամակ են ուղարկել Քալիֆորնիայի Սենատի նախագահին, աջակցություն հայտնելով օրինագծին, որը նահանգի կենսաթոշակային հիմնադրամներին արգելում է ներդրումներ անել այն ընկերություններում, որոնք պատկանում են, վերահսկվում կամ կառավարվում են Թուրքիայի կառավարության կողմից։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Նամակում ասվում է, որ անցյալում Քալիֆորնիան արդեն արգելել է կենսաթոշակային հիմնադրամներին ներդրումներ անել այն ոլորտներում, որոնք հակասում են նահանգի արժեքներին։ Օրինակ դա վերաբերում էր ածուխ արդյունահանող ընկերություններին։ Առաջարկված օրինագիծը արգելափակում է ապագա ներդրումները, որոնք անմիջականորեն կապակցված են թուրքական կառավարության հետ, օրինակ պետական պարտատոմսերը։
«Հաշվի առնելով Վաշինգտոնում խաղաղ ցուցարարների վրա վերջին հարձակումը, նաեւ Հայոց ցեղասպանության շարունակվող ժխտումը, Քալիֆորնիայի այդ քայլը կդառնա պատշաճ պատասխան»,- նշվում է նամակում։

Адам Шифф и его коллеги поддержали законопроект о запрете турецких инвестиций
Конгрессмен Адам Шифф и 9 его коллег направили письмо председателю Сената Калифорнии, выражая поддержку законопроекту, который лишает пенсионные фонды штата возможноти инвестировать в компании, которыми владеет, контролирует или управляет правительтво Турции.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 июня  АРЦАХПРЕСС - В письме отмечается, что в прошлом Калифорния уже запрещала пенсионным фондам инвестировать в сферы, которые противоречат ценностям штата. К примеру, это касалось угледобывающих компаний. Предложенный законопроект блокирует будущие инвестиции, которые непосредственно связаны с турецким правительством, например гособлигации.
«С учетом последнего нападения телохранителей президента Турции на мирных демонстрантов в Вашингтоне, а также продолжающееся отрицание Геноцида армян – этот шаг Калифорнии станет достойным ответом», - отмечается в пиьме.