Իշխանաձորը ֆուտբոլային թիմ և նորակառույց մարզադաշտ ունի
ԱՄՆ-ում գործող «Հայրենասեր» բարեգործական հասարակական կազմակերպության հովանավորությամբ Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքում կառուցվել է ֆուտբոլի դաշտ և խաղահրապարակ:
Իշխանաձորը ֆուտբոլային թիմ և նորակառույց մարզադաշտ  ունի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Իշխանաձորի համայնքի ղեկավար Արսեն Թեյլունցն ասել է, որ կառուցված ֆուտբոլի դաշտն ունի արհեստական խոտածածկով 1000 քառ./մ տարածք. հանդիսատեսի համար տեղադրված են նստատեղեր:
«Բերձորի սպորտդպրոցին կից Իշխանաձորում բացվել է ֆուտբոլի խմբակ, որի պարապմունքներն անց են կացվում նորակառույց ֆոտբոլի դաշտում»,- նշել է Ա. Թեյլունցը և տեղեկացրել, որ ֆուտբոլի դաշտին կից կառուցվել է նաև խաղահրապարակ, որտեղ համայնքի երեխաներն իրենց հանգիստն են անցկացնում:
Նշենք, որ «Հայրենասեր» կազմակերպությունը Քաշաթաղի և Քարվաճառի շրջաններում նպաստում է սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը։

У Ишханадзора своя футбольная команда и новый стадион
При поддержке действующей в США благотворительной общественной организацией «Айренасер» («Патриот») в общине Ишханадзор Кашатагского района Республики Арцах сооружены футбольное поле и игровая площадка.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 октября АРЦАХПРЕСС В интервью корреспонденту «Арцахпресс» глава общины Ишханадзор Арсен Телунц отметил, что площадь футбольного поля составляет 1000 кв. м. Имеются места для зрителей.
«В Ишханадзоре также открыт футбольный клуб, тренировки проводятся на новом футбольном поле», - сказал А.Телунц, отметив, что дети общины также имеют возможность играть на новой игровой площадке, построенной около футбольного поля.
Следует отметить, что благотворительная организация «Айренасер» способствует социально-экономическому развитию в Кашатагском и Карвачарском регионах.