Յուրի Խաչատուրովը մասնակցել է ԵԱՀԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը մասնակցել է ԵԱՀԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել Վիեննայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով ՀԱՊԿ մամուլի ծառայությանը:
Նշվում է, որ Խաչատուրովը գնահատական է տվել Եվրոպայում անվտանգության եւ կայունության գլոբալ սպառնալիքներին, պատվիրակությունների ղեկավարներին իրազեկել է մայրցամաքում արդի մարտահրավերներին հակազդելու ՀԱՊԿ բազմակողմանի գործունեության մասին: Կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը շեշտել է ՀԱՊԿ պատրաստակամությունը միջազգային կազմակերպությունների, առաջին հերթին ՄԱԿ-ի եւ ԵԱՀԿ-ի հետ փոխգործակցության հետագա ամրապնդման հարցում:
Խաչատուրովը մասնակցել է դեկտեմբերի 7-ին ԱԳ նախարարների եւ միջազգային կազմակերպությունների պատվիրակությունների ղեկավարների պատվին տրված ընթրիքին:

Юрий Хачатуров принял участие во встрече глав МИД стран-членов ОБСЕ
Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Юрий Хачатуров принял участие во встрече глав МИД стран-членов Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), которая прошла в Вене, сообщает РИА Новости https://ria.ru со ссылкой на пресс-службу ОДКБ.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 декабря АРЦАХПРЕСС - Отмечается, что Хачатуров дал оценку глобальным угрозам безопасности и стабильности в Европе, проинформировал глав делегаций о многоплановой деятельности ОДКБ по противодействию современным вызовам на континенте. Генсек организации подчеркнул готовность ОДКБ к дальнейшему усилению взаимодействия с партнерскими международными организациями, в первую очередь, ООН и ОБСЕ.
Добавляется, что Хачатуров посетил ужин, данный ОБСЕ 7 декабря для министров иностранных дел и глав делегаций международных организаций.