2017-ը կարելի է գնահատել հարաբերական կայուն. ԱՀ ՊԲ հրամանատար Լևոն Մնացականյանն ամփոփել է տարին
Անցած տարվա ողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է աշխատել առաջնային գիծը լարված վիճակում պահելու ուղղությամբ, որի համար պարբերաբար դուրս էր հանում դեպի առաջնային գիծ հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ, որոնք տարվա ընթացքում չեն էլ կտրվել առաջնային գծից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր՝ հունվարի 24-ին, 2017 թվականի բանակային տարվա արդյունքների ամփոփմանը նվիրված մամուլի ասուլիսին ասել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը:
«Հակառակորդը պարբերաբար առաջնային գիծ է հանել նաև դիպուկահարների խմբեր, և ինտենսիվ կերպով փորձել է խոցել մեր դիրքապահներին, որը հատկապես ակնհայտ երևում էր տոնական օրերին»,- ասել է Լ. Մնացականյանը և ավելացրել, որ տարվա ընթացքում հատկապես լարվածության աճ արձանագրվել էր փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը, երբ հակառակորդը ՊԲ արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններով ձեռնարկել էր դիվերսիոն ներթափանցման փորձ՝ արդյունքում չեզոք գոտում թողնելով 5 հատուկ ջոկատայինի դիակ և իր հետ տանելով 3 վիրավոր, որոնցից 1-ը հետագայում մահացել է հոսպիտալում:
ԱՀ ՊԲ հրամանատարի խոսքով՝ բոլոր դեպքերում, շնորհիվ մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների աչալրջության՝ հաջողվել է կասեցնել հակառակորդի կողմից ձեռնարկված բոլոր ոտնձգությունները՝ տալով համարժեք պատասխան:

2017 год можно оценить как относительно стабильный - Командующий Армией обороны Республики Арцах Левон Мнацаканян подвёл итоги года
В течение всего прошлого года противник работал в направлении сохранения напряжённости на передовой.
2017 год  можно оценить как  относительно стабильный - Командующий Армией обороны Республики Арцах Левон Мнацаканян подвёл итоги года
В этих целях противник постоянно подтягивал к передовой линии подразделения спецназа,а также регулярно выводил снайперские группы.
Министр отметил попытку диверсионного проникновения, предпринятую в ночь на 25 февраля на восточном и юго-восточном направлениях, в результате чего противник оставил на нейтральной полосе тела пятерых своих спецназовцев,унеся 3 раненых,один из которых впоследствии умер в госпитале.
По словам Командующего,во всех случаях,благодаря бдительности несших боевое дежурство воинов,удалось остановить вылазки противника,давая при этом соразмерный отпор.