2017-ը կարելի է գնահատել հարաբերական կայուն. ԱՀ ՊԲ հրամանատար Լևոն Մնացականյանն ամփոփել է տարին
Անցած տարվա ողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է աշխատել առաջնային գիծը լարված վիճակում պահելու ուղղությամբ, որի համար պարբերաբար դուրս էր հանում դեպի առաջնային գիծ հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ, որոնք տարվա ընթացքում չեն էլ կտրվել առաջնային գծից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր՝ հունվարի 24-ին, 2017 թվականի բանակային տարվա արդյունքների ամփոփմանը նվիրված մամուլի ասուլիսին ասել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը:
«Հակառակորդը պարբերաբար առաջնային գիծ է հանել նաև դիպուկահարների խմբեր, և ինտենսիվ կերպով փորձել է խոցել մեր դիրքապահներին, որը հատկապես ակնհայտ երևում էր տոնական օրերին»,- ասել է Լ. Մնացականյանը և ավելացրել, որ տարվա ընթացքում հատկապես լարվածության աճ արձանագրվել էր փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը, երբ հակառակորդը ՊԲ արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններով ձեռնարկել էր դիվերսիոն ներթափանցման փորձ՝ արդյունքում չեզոք գոտում թողնելով 5 հատուկ ջոկատայինի դիակ և իր հետ տանելով 3 վիրավոր, որոնցից 1-ը հետագայում մահացել է հոսպիտալում:
ԱՀ ՊԲ հրամանատարի խոսքով՝ բոլոր դեպքերում, շնորհիվ մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների աչալրջության՝ հաջողվել է կասեցնել հակառակորդի կողմից ձեռնարկված բոլոր ոտնձգությունները՝ տալով համարժեք պատասխան:

All through the year past the adversary continued to work towards keeping the front line tense. For this purpose Azerbaijan was periodically stationing special detachments on the frontier.
2017 relatively stable year: Artsakh Defense Army Commander summed up past year
STEPANAKERT, JANUARY 24, ARTSAKHPRESS:On Wednesday Lt. General Levon Mnatsakanyan, Defense Minister and Defense Army Commander, told the aforementioned during his press conference dedicated to the last year’s results of the military.
“The adversary was also periodically basing sniper groups on the borderline and was intensively trying to weaken our positions, which was especially evident on festive days,’’ Levon Mnatsakanyan said. He added that February 25 was marked by increase of tension, when the enemy made infiltration attempts. As a result they had five losses of special forces and three more were wounded. One of the wounded died later.
In his words, due to the vigilance of military servicemen, the Defense Army managed to prevent any encroachment of Azerbaijan.