Հայաստանում բացվել է ՀՌՕ–ի ռազմական հոսպիտալի նոր մասնաշենքը
Հայաստանի Հանրապետությունում, Հարավային ռազմական օկրուգի ռուսական ռազմակայանի տարածքում հանդիսավորությամբ բացվել է 1602 կլինիկական հոսպիտալի կառուցվածքային ստորաբաժանման երկհարկանի մասնաշենքը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ՀՌՕ–ի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ ժամանակակից չափորոշիչներով իրականացված հիմնորոգումից հետո շենքում նորոգվել են վերակենդանացման, թերապիայի, վիրաբուժության, վնասքաբանության, էլեկտրակարդիոգրամմայի և ուլտրաձայնային հետազոտությունների բաժանմունքները, ինչպես նաև` ընդհանուր նշանակության հիվանդասենյակները։
Ռազմական հոսպիտալը բազմապրոֆիլ հաստատություն է` ցերեկային և ստացիոնար բուժման հնարավորությամբ, ունի 100 մահճակալ, դիագնոստիկայի, ֆիզիոթերապիայի, վիրաբուժության, ատամնաբուժության, ռենտգենային, պոլիկլինիկական և այլ օժանդակ բաժանմունքներ։
Բժշկական հաստատության նորոգման աշխատանքները մեկնարկել էին 2014 թվականի նոյեմբերին։ Կես տարվա ընթացքում վերականգնել են երկհարկանի շենքի տանիքը, փոխել են դռներն ու պատուհանները, աստիճանավանդակները, փոխվել են շենքի միջնապատերը, լիակատար արդիականացում է իրականացվել։ Փոխել են էլեկտրական և սանտեխնիկական սարքավորումները, վերականգնել են օդափոխման համակարգը։
Բժշկական հաստատությունը տարբեր տեսակի հիվանդությունների դիագնոստիկա, բուժական–խորհրդատվական, ստացիոնար և վիրաբուժական օգնություն է տրամադրում զինվորականներին, նրանց ընտանիքի անդամներին ու Գյումրու և Երևանի քաղաքացիներին։

В Армении открыли новый корпус военного госпиталя ЮВО
На территории российской военной базы Южного военного округа в Республике Армения в торжественной обстановке открыт двухэтажный корпус структурного подразделения 1602 военного клинического госпиталя.
СТЕПАНАКЕРТ 16 МАРТА АРЦАХПРЕСС-После проведенного по современным стандартам капитального ремонта в здании отремонтированы помещения реанимации, терапии, хирургии, травматологии, кабинеты электрокардиограммы и ультразвукового исследования, а также палаты общего назначения. Военный госпиталь представляет собой многопрофильное лечебное учреждение с дневным и стационаром на 100 коек, отделениями диагностики, физиотерапии, хирургии, стоматологии, рентгеновским, поликлиническим и другими вспомогательными отделениями.
Ремонтные работы медицинского учреждения начались в ноябре 2014 года. Военно-медицинское учреждение оказывает помощь военнослужащим, членам их семей и гражданскому персоналу в городах Гюмри и Ереван по лечебно-¬профилактическому, стационарному и операционному лечению, диагностике заболеваний различных форм.