Շերը Թուրքիայի կառավարությանը կոչ է արել ճանաչել Ցեղասպանությունը
Աշխարհահռչակ հայազգի երգչուհի Շերը (Շերիլին Սարգսյան) Twitter սոցցանցի իր միկրոբլոգում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված գրառում է կատարել՝ Թուրքիայի կառավարությանը կոչ անելով ճանաչել այն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ես զայրացած չեմ (կամ չեմ մեղադրում) Թուրքիայի ժողովրդի վրա մի բանի համար, որը տեղի է ունեցել 100 տարի առաջ, բայց կարծում եմ, որ Թուրքիայի կառավարությունը պետք է ճանաչի»,- գրել է երգչուհին:
Նա նաև ներկայացրել է իր տատի պատմած սարսափելի պատմությունն այն մասին, թե ինչպես են թուրքերը մտել իրենց գյուղ, կանչել քաղաք՝ հանդիպման, ապա սպանել են տղամարդկանց, բռնաբարել կանանց ու աղջիկներին:

Шер призвала правительство Турции признать Геноцид армян
Всемирно известная певица армянского происхождения Шер (Шерилин Саргсян) в своем микроблоге Twitter оставила запись относительно Геноцида армян, призывая правительство Турции признать его.
СТЕПАНАКЕРТ 14 АПРЕЛЯ АРЦАХПРЕСС-«Я не разгневана и не виню население Турции за то, что произошло 100 лет назад, но я думаю, что правительство этой страны должно признать Геноцид армян», - написала она.
Она также поведала рассказанную ей ее бабушкой ужасную историю о том, как турки вошли в их село, позвали в город на встречу, потом убили мужчин, изнасиловали женщин и детей.