Շերը Թուրքիայի կառավարությանը կոչ է արել ճանաչել Ցեղասպանությունը
Աշխարհահռչակ հայազգի երգչուհի Շերը (Շերիլին Սարգսյան) Twitter սոցցանցի իր միկրոբլոգում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված գրառում է կատարել՝ Թուրքիայի կառավարությանը կոչ անելով ճանաչել այն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ես զայրացած չեմ (կամ չեմ մեղադրում) Թուրքիայի ժողովրդի վրա մի բանի համար, որը տեղի է ունեցել 100 տարի առաջ, բայց կարծում եմ, որ Թուրքիայի կառավարությունը պետք է ճանաչի»,- գրել է երգչուհին:
Նա նաև ներկայացրել է իր տատի պատմած սարսափելի պատմությունն այն մասին, թե ինչպես են թուրքերը մտել իրենց գյուղ, կանչել քաղաք՝ հանդիպման, ապա սպանել են տղամարդկանց, բռնաբարել կանանց ու աղջիկներին:

The world famous US-Armenian pop singer Cher (Cherilyn Sarkisian) has called upon Turkey to recognize the Armenian genocide.
Cher: Turkish government should acknowledge the Genocide
STEPANAKERT, APRIL 14, ARTSAKHPRESS։ The celebrity made the appeal in her microblog on Twitter. “I Don’t feel anger 4 (or blame) the ppl of Turkey, 4 something that happened 100 yrs ago, But I think the Gov. should acknowledge Genocide,” she tweeted.
The singer also shared a story heard from her grandmother. “A Horror Story my Grandmother Told me. "The TURKS came 2 Village,They called a town meeting & Shot Men & Boys & Raped The Women & Girls,” she said in an earlier tweet.