Ապրիլի 23-24-ին հնարավոր են հաքերային հարձակումներ. Սամվել Մարտիրոսյան
Չի բացառվում, որ ապրիլի 23-24-ին թուրքական եւ արդրբեջանական հաքերները հարձակում գործեն հայկական լրատվական եւ պաշտպանության ոլորտին վերաբերող կայքերի վրա։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 21-ին, լրագրողներին ասաց տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։
Փորձագետի խոսքով՝ առաջիկա օրերին վտանգ է սպասվում թե տեխնիկական, թե բովանդակային առումով։
«Այդ օրերին վտանգ կա, որ հարձակումները կուժեղանան։ Կարելի է սպասել զանգվածային կայքերի վրա հարձակում, սակայն սա լուրջ պետք չէ ընդունել։ Խնդիրն այն կլինի, եթե հարձակվեն լրատվական եւ պաշտպանության ոլորտին վերաբերող կայքերի վրա, որը մի քանի անգամ եղել է»,- ասաց Սամվել Մարտիրոսյանը։
Ինչ վերաբերվում է բովանդակային առումով հարձակումներին, ապա Սամվել Մարտիրոսյանի կարծիքով, հայկական կողմը բավականին շահեկան դիրքում է գտնվում, քանի որ Հայոց ցեղասպանության քարոզչությունն արվում է ամբողջ աշխարհով, հատկապես հայկական տեսակետը պաշտպանող։

23-24 апреля возможны хакерские атаки на армянские сайты – эксперт
Не исключается, что азербайджанские и турецкие хакеры 23-24 апреля предпримут атаки на армянские информационные и официальные сайты.
СТЕПАНАКЕРТ 21 АПРЕЛЯ АРЦАХПРЕСС-Об этом на встрече с журналистами 21 апреля заявил эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян. По его словам, в ближайшие дни ожидаются угрозы как в техническом, так и в содержательном плане.
«Есть опасения, что атаки в эти дни участятся. Следует ожидать нападений на массовые сайты, но это не столь серьезная угроза, будет хуже, если атаке подвергнутся сайты СМИ и сферы обороны, что уже несколько раз было», - сказал он. Что касается атак чисто информационных, то, по словам С. Мартиросяна, армянская сторона находится в выгодной позиции, поскольку пропаганда Геноцида армян ведется по всему миру, и она, в основном, защищает точку зрения армян.