Քննարկվել է գյուղատնտեսական աշխատանքների ընթացքը
Հունվարի 10-ին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել գյուղատնտեսության ոլորտում առկա մի շարք խնդիրների շուրջ:
11 հունվարի Արցախպրես: Հունվարի 10-ին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել գյուղատնտեսության ոլորտում առկա մի շարք խնդիրների շուրջ:
Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացնում են ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, օրակարգի համաձայն ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարար Ա.Խաչատրյանը ներկայացրեց ոլորտի զարգացմանն ուղղված ենթաշրջանային ծրագրերի կատարման ընթացքը և 2014 թվականին նախատեսվող միջոցառումների վերաբերյալ տեղեկություններ: Խորհրդակցությանը ներկա շրջվարչակազմերի ղեկավարներն ամփոփ տեղեկություններ հաղորդեցին 2013 թվականին իրականացված աշխատանքների մասին: Քննարկվել են նաև մկնանման կրծողների դեմ պայքարի, գարնանացանի նախապատրաստման և արտեզյան ջրհորների միջոցով ոռոգման համակարգն ընդլայնելու վերաբերյալ հարցեր: Կառավարության ղեկավարը շրջվարչակազմերի ղեկավարներին հանձնարարականներ է տվել` ակտիվացնելու մկնանման կրծողների դեմ պայքարը՝ Հադրութի, Մարտունու և Քաշաթաղի որոշ տարածքներում, ինչպես նաև ուսումնասիրել արտեզյան ջրհորներով ոռոգվող հողատարածքներում բանջարաբոստանային մշակաբույսերի մշակման հնարավորությունները:

Discussion of agricultural work
January 10, NKR Prime Minister Ara Harutyunyan held a working meeting on a wide range of issues in the field of agricultural development.
January 10, NKR Prime Minister Ara Harutyunyan held a working meeting on a wide range of issues in the field of agricultural development.
The Department of Information and Public Relations of the government of Nagorno-Karabakh Republic informed Artsakhpress. According to the agenda NKR Minister of Agriculture A. Khachatryan presented the process aimed at the development and implementation of subregional projects and the upcoming events in 2014.Heads of regional administrations provided summary information of the work carried out in 2013. Issues were considered related to the fight against rodents, preparation for spring field work, expansion due to artesian springs irrigation systems. The Prime Minister instructed
heads of regional administrations for more active struggle against rodents in certain areas: Hadrut, Martuni, Kashatagh regions, as well as to explore opportunities in irrigated farmland for vegetable crops.