Facebook-ը շուտով dislike կոճակ կունենա
Facebook սոցիալական ցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը սեպտեմբերի 15-ին հայտարարել է, որ այսուհետ Ֆեյսբուքը կունենա այդքան սպասված dislike` չհավանել կոճակը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍBBC-ի փոխանցմամբ՝  Ցուկերբերգն ասել է, որ այն թույլ կտա մարդկանց արտահայտել իրենց ցավակցությունը:
Նա նշել է, որ  շատ մոտ է այդ ֆունկցիայի տեստավորմանը և դեռևս 2009 թվականից, երբ նոր ոճի like կոճակը թողարկվեց, որոշ օգտատերեր սկսեցին պահանջել նաև dislike ֆունկցիան: «Հարյուրավոր մարդիկ խնդրել են այս մասին, և այսօր յուրահատուկ օր է, երբ պետք է ասեմ, որ մենք աշխատում ենք դրա վրա և շատ մոտ ենք դրա փորձարկմանը»,-ասել է Ցուկերբերգը:
Նա ընդգծել է այն փաստը, որ չհավանելու կոճակը չպետք է ծառայի որպես այլոց հրապարակումները ցածր գնահատելու մեխանիզմ: Նրա խոսքով՝  dislike կոճակը «տխուր» առիթներով արված հրապարակումներին համապատասխան վերաբերմունք արտահայտելու համար է:

В Facebook скоро появится кнопка dislike
15-го сентябтя основатель социальной сети Facebook Марк Цукерберг заявил, что в сети Facebook скоро появится долгожданная кнопка dislike – не нравится.
СТЕПАНАКЕРТ, сентября 16 АРЦАХПРЕСС-   Как передает  BBC, Марк Цукерберг заявил, что что это позволит людям выражать соболезнование.
Он сказал, что Facebook близок к тестированию этой функции, а пользователи требовали ее еще в  2009 году, когда появилась кнопка like нового стиля. «Об этом просили сотни людей, и я должен сообщить, что мы над этим работаем и близки к испытаниям»,- сказал Цукерберг.
Он подчеркнул, что кнопка не должна служить для низкой оценки чужих посланий; кнопка предназначена для печальных случаев, чтобы выразить соответствующее отношение.