Հայաստանում հոկտեմբերի 13-ի դրությամբ արտադրվել է 276 հազար տոննա խաղող
Հայաստանի Հանրապետությունում 2015 թվականի հոկտեմբերի 13-ի դրությամբ, օպերատիվ տվյալներով, արտադրվել է շուրջ 267 000 տոննա խաղող` նախորդ ամբողջ տարվա 261 000 տոննայի դիմաց:
Հայաստանում  հոկտեմբերի 13-ի դրությամբ արտադրվել է 276 հազար տոննա խաղող
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ հոկտեմբերի 13-ի դրությամբ մթերվել է 196 000 տոննա խաղող` նախորդ ամբողջ տարվա 184 000 տոննայի դիմաց։
Հայաստանից հոկտեմբերի 13-ի դրությամբ արտահանվել է 6400 տոննա խաղող` նախորդ տարվա նույն ժամամանակահատվածի 4700 տոննայի դիմաց։

Armenia produces 276 thousand tons of grapes as of October 13
Over 270 000 tons of grapes were produced in the Republic of Armenia as of October 13, 2015 as compared to 261 000 tons of the previous year, the Division of Information and Public Relations of the Ministry of Agriculture of Armenia informed.
STEPANAKERT, OCTOBER 13, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: 196 000 tons of grapes had been purveyed as of October 13 as compared to 184 000 tons of the previous year.
Armenia has exported 6400 tons of grapes till October 13 as compared to 4700 tons of the previous year.