Ղարաբաղում խաղաղապահներ կարող են տեղակայվել կողմերի համաձայնությամբ. Պոպով
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում խաղաղապահների տեղակայման հարցը կարող է ի հայտ գալ այն բանից հետո, երբ ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ ձեռք բերվեն հիմնական պայմանավորվածությունները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այդ մասին հայտարարել է ԵԱՀԿ-ի Մինսկի խմբի ռուսաստանյան համանախագահ Իգոր Պոպովը ԱՊԱ-ին տված հարցազրույցում։
«Խաղաղության պահպանման նպատակով բազմազգ ուժերի տեղակայմանը պիտի նախորդի ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդի համապատասխան որոշումը, ինչպես որ նախատեսված է Բուդապեշտյան գագաթաժողովի որոշմամբ։ Խաղաղապահ ուժեր տրամադրելու պատրաստ երկրներից նման զորակազմի ընտրությունը կիրականացվի հակամարտության կողմերի համաձայնության հիման վրա», - հայտարարել է Իգոր Պոպովը։

Peacekeepers can be deployed in Karabakh if conflicting parties agree: Popov
The matter of deploying peacekeepers in the Nagorno-Karabakh conflict zone can occur after main agreements are reached regarding the Karabakh conflict.
STEPANAKERT, OCTOBER 16, ARTSAKHPRESS: The Russian co-chair of the Minsk Group of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE), Igor Popov, told to APA news agency of Azerbaijan.
“As envisioned by the decision of the Budapest Summit, the multinational forces’ deployment for peacekeeping purposes will be preceded by the respective UN Security Council decision,” Popov added. “The selection of such a contingent from the countries that are willing to provide peacekeeping forces will be carried out based on the agreement of the parties to the conflict.”