Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղը մինչեւ տարեվերջ կունենա համայնքային կենտրոն
Շոշում կառուցվող նոր համայնքային կենտրոնի շնորհիվ գյուղի շուրջ 610 բնակիչները կունենան բարեկարգ բուժկետ, գրադարան, համակարգչային սենյակ, ինչպես նաեւ գյուղապետարան:
Շոշում կառուցվող նոր համայնքային կենտրոնի շնորհիվ գյուղի շուրջ 610 բնակիչները կունենան բարեկարգ բուժկետ, գրադարան, համակարգչային սենյակ, ինչպես նաեւ գյուղապետարան: Կից հանդիսությունների սրահում էլ համայնքը կանցկացնի իր հավաքները:
Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  կենտրոնի կառուցումը հովանավորում է Հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմինը ԼՂՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ:
Գյուղի դպրոցն էլ կառուցվել է 2004թ.-ին Հիմնադրամի Տորոնտոյի տեղական մարմնի աջակցությամբ, որը շարունակում է հոգալ դպրոցի ու դպրոցականների կարիքները: Վերջին տարիներին կրթօջախն ապահովվել է միկրոավտոբուսով, ինտերնետային ցանցով: Իսկ արտերկրում բնակովող հայազգի բարերար ամուսիններն էլ դպրոցի աշակերտներին նվիրաբերել են գեղեցիկ դպրոցական համազգեստներ:

В селе Шош Аскеранского района НКР строится общинный центр
В строящемся двухэтажном здании общинного центра села Шош, насчитывающем около 610 жителей, будут размещены администрация села, медпункт, библиотека, компьютерный кабинет.
В строящемся двухэтажном здании общинного центра села Шош, насчитывающем около 610 жителей, будут размещены администрация села, медпункт, библиотека, компьютерный кабинет. А в прилегающей к зданию общинного центра постройке расположился актовый зал, где община будет проводить различные мероприятия. Проект финансируют филиал Фонда во Франции и правительство НКР. Как сообщили Арцахпресс в Управлении фонда по связям с общественностью. Сельская школа построена в 2004 году при спонсорской поддержке армянской общины Торонто, которая до сих пор курирует школу и помогает в разрешении различных потребностей школы.