Եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի, ապա դա վերջանալու է Բաքվում Արցախի դրոշի ծածանմամբ. Դ. Բաբայան
Լեռնային Ղարաբաղում համեմատաբար կայուն է իրավիճակը, բանակը շարունակում է վստահորեն վերահսկել իրավիճակը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը՝ պատասխանելով հարցին, թե այս պահին ինչպիսին է սահմանին իրավիճակը:
«Արցախը կողմնակից է խաղաղ կարգավորման, սակայն եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի ապա դա վերջանալու է Արցախի դրոշի ծածանմամբ ադրբեջանական Ռեյխստագի վրա»,-ասաց նա:
Դավիթ Բաբայանն ասաց, որ Արցախում որևէ խուճապ չկա: «Իհարկե նման վիճակում կա անհանգստություն, բայց որևէ խուճապ չկա: Մենք պաշտպանում ենք մեր հայրենիքը, մեր ապագան, մեր երեխաներին, իսկ Ադրբեջանցի բնակչությունը ում պետք է պաշտպանի, կոռումպացված Ալիևի՞ն»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել է, որ հաստատված տվյալներով ղարաբաղյան ուժերը մարտագծի հարավարևելյան ճակատում շարքից հանել են 2 տանկ, հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ 1 տանկ և 1 անօդաչու թռչող սարք: Հակառակորդի «Գրադ» կայանքից հրթիռահրետակոծության հետևանքով սպանվել է 12-ամյա տղա, ևս 2 երեխա վիրավորվել են: ԼՂՀ ՊԲ–ն խոցել է հայկական դիրքերը գրոհող ադրբեջանական ուղղաթիռը, ինչպես նաև հայտնաբերել ու ոչնչացրել ադրբեջանական դիվերսիոն խումբ:

Если Азербайджан начнет войну, то это увенчается установлением флага НКР в Баку – Д. Бабаян
В Нагорном Карабахе сравнительно стабильная ситуация, армия продолжает уверенно контролировать ситуацию.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 2 АРЦАХПРЕСС  - Об этом в беседе с Tert.am сказал пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян, отвечая на вопрос о том, какая сейчас ситуация на линии соприкосновения.
«Арцах является сторонником мирного урегулирования, однако если Азербайджан начнет войну, то это приведет к тому, что над Рейхстагом Азербайджана будет развеваться флаг НКР», - сказал он.
Давид Бабаян отметил, что в Нагорном Карабахе нет никакой паники: «Конечно, в подобной ситуации есть обеспокоенность, но никакой паники нет. Мы защищаем нашу родину, наше будущее, наших детей, а кого должно защищать население Азербайджана? Коррумпированного Алиева?», - сказал он.
Как сообщала пресс-служба Армии обороны НКР, по подтвержденным данным, карабахские силы в юго-восточной части линии фронта вывели из строя 2 танка, в северо-восточном направлении – 1 танк и 2 беспилотника.