Սա Ադրբեջան պետության, Ալիևի իշխանության կռախն է, և ԼՂՀ հաղթանակը. Կարեն Բեքարյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ասաց Ազգային ժողովի «Հանրապետական» խմբակցության անդամ, «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ նախագահ Կարեն Բեքարյանը:
«Այն, ինչը մենք ունեցանք այս օրերի ընթացքում՝ համախմբման հարցում, որևէ մեկի կողմից պատկերացնելի չէր, դրա համար իրենց դերն ունեցան լրատվամիջոցներ և քաղաքական ուժերը: Սա խոսում է այն մասին, որ մեր պետությունները հասունանում են, հասարակությունները զուգահեռ»,-ասաց Կարեն Բեքարյանը՝ խորին շնորհակալություն հայտնելով բանակի ողջ անձնակազմին:
«22 տարի գլոբալ առումով, 10 տարի, Իլհամ Ալիևի իշխանության գալով ադրբեջանական մեքենան աշխատել է այն ուղղությամբ, որ սեփական ժողովրդին սրսկել են, որ թեթև իրենց թույլ տան, հողին կհավասարեցնեն Ղարաբաղի տարածքները: Այս ամենը դրված էր մեկ նպատակի ծառայելու, որ պատերազմը դեռ չի ավարտվել, և երկրորդ փուլում իրենք կհասնեն հաջողության»,- ԹԵՐԹ.ամ-ի փոխանցմամբ՝ խոսելով Ադրբեջանում տեղի ունեցող իրադարձություններին, ասաց Կարեն Բեքարյանը:
Բլից-կրիգ՝ Ադրբեջանի պատկերացրած ու երազած: Այսպես բնորոշեց Կարեն Բեքարյանը Ադրբեջանի գործողությունները՝ հավելելով, որ այն պլանավորում են այն ժամանակ, երբ երկրի գերագույն գլխավոր հրամանատարը գտնվում էր Հայաստանի սահմաններից դուրս:
«Սա Ադրբեջան պետության կռախն է, Ալիևի իշխանության կռախը, և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հաղթանակը»,-ասաց Կարեն Բեքարյանը:

Это крах государства Азербайджан, алиевской власти и победа Карабаха – Карен Бекарян
Нынешняя ситуация, начиная с 1994 года, беспрецедентна. Об этом в ходе сегодняшней встречи с журналистами сказал представитель парламентской фракции «Республиканская», председатель общественной организации «Европейская интеграция» Карен Бекарян.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 8 АРЦАХПРЕСС - «Никто и не мог представить себе такого сплочения, которое было у нас в течение этих дней, в этом свою роль сыграли СМИ и политические силы. Это свидетельствует о том, что наши государства созревают параллельно с общественностью», - сказал Карен Бекарян, выразив глубокую благодарность всеми армейскому составу.
«22 года в глобальном плане, 10 лет с приходом Ильхама Алиева к власти азербайджанская машина действовала в том направлении, что собственному народу внушали, что, если только им позволят, они с землей сравняют территории Карабаха. Все это должно было служить одной цели: что война еще не окончена, и во втором этапе они добьются победы»,- сказал Карен Бекарян, говоря о событиях в Азербайджане.
Блицкриг,  который представлял  и о котором так мечтал Азербайджан, так Бекарян охарактеризовал действия Азербайджана, добавив, что это все было спланировано в то время, когда Верховный главнокомандующий Армении находился не в стране.