Մոգերինի. Սիրիայի հակամարտոթյանն ուղղված բոլոր ջանքերը կենտրոնացած են «սպանդի դադարեցմանը»
Սիրիայի հակամարտության կարգավորմանն ուղղված միջազգային հանրության բոլոր ջանքերը կենտրոնացած են այդ երկրում մարդկանց սպանությունների անհապաղ դադարեցմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հինգշաբթի Բրյուսելում մամուլի ասուլիսին հայտարարել է ԵՄ դիվանագիտության ղեկավար Ֆեդերիկա Մոգերինին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Իրավիճակն իսկապես անչափ դրամատիկական է: Բոլորը կենտրոնացած են սպանդի անհապաղ դադարեցման վրա: Մենք ջանում ենք երաշխավորել մարդկանց փրկությունը»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ աշխատանքներն ընթանում են քաղաքական մակարդակում:

Могерини: все усилия по урегулированию в Сирии сфокусированы на «прекращении резни»
Все усилия международного сообщества по урегулированию конфликта в Сирии сфокусированы на немедленном прекращении убийства людей в этой стране.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября  АРЦАХПРЕСС - Об этом заявила в четверг глава дипломатии ЕС Федерика Могерини на пресс-конференции в Брюсселе, переедет ТАСС.
«Ситуация действительно очень драматическая. Все фокусируется на немедленном прекращении резни. Мы стараемся гарантировать спасение жизни людей», - сказала она, отметив, что работа идет на политическом уровне.