Պեսկով. ՆԱՏՕ-ի գործողությունների բնույթն ագրեսիվ է, եւ դա անհնար է թուլացնել
ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ ազգային անվտանգության ապահովման ուղղությամբ Ռուսաստանի գործողությունները սպառնալիք չեն ներկայացնում որեւէ մեկի համար, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ազգային անվտանգության ապահովման պլանում Ռուսաստանը գործում է իր ազգային սահմանների ներսում, եւ այդ գործողություններն անխոս սպառնալիք չեն ներկայացնում ոչ մեկի համար: Միաժամանակ ՆԱՏՕ-ի ռազմական ենթակառուցվածքների առաջընթացը դեպի մեր սահմաններ ուղղակի հերթական անգամ վկայում է այդ կազմակերպության ագրեսիվ բնույթի մասին»,- ասել է նա:
Պեսկովը նաեւ նշել է, որ ՆԱՏՕ-ն ստեղծվել է ոչ թե խաղաղարարության, այլ հենց ագրեսիվ գործողությունների համար:
«Կազմակերպության ահա այդ ագրեսիվ բնույթը, թեպետ արդեն բլոկեր գոյություն չունեն, միեւնույնն է անհնար է թուլացնել»,- ասել է Պեսկովը:

Песков: характер действий НАТО агрессивный, и его невозможно вытравить
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, действия России по обеспечению национальной безопасности не представляют угрозы для кого-либо, передает РИА Новости.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 ноября АРЦАХПРЕСС - «В плане обеспечения национальной безопасности Россия действует в рамках своих национальных границ, и эти действия, безусловно, не представляют угрозы для кого бы то ни было. Вместе с тем, процесс продвижения военной инфраструктуры НАТО в сторону опять же наших границ является очевидным фактом, но подобные заявления генсекретаря НАТО просто лишний раз свидетельствую об агрессивном характере этой организации», — сказал он.
Кроме того, Песков подчеркнул, что НАТО создавалось не для миротворчества, а именно для агрессивных действий.
«Вот этот агрессивный характер организации, несмотря на то что уже не существует блоков — визави НАТО, все равно  в силу конструктивных, идеологических и политических предтечей создания этой организации, вытравить это невозможно», — заключил политик.