Ադրբեջանի նախագահը Ստեփանակերտում թեյախմությանը մասնակցելու 3 շանս ունի. Դավիթ Բաբայան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ասել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը՝ անդրադառնալով շփման գիծ այցելած Իլհամ Ալիեւի ագրեսիվ հայտարարություններին, հայտնում է news.am-ը։
Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանի ղեկավարությունը սեւեռուն գաղափար ունի Ստեփանակերտում թեյ խմելու հարցում։ Այդ կապակցությամբ կուզեինք հիշեցնել ժամանակի ճշմարտությամբ հաստատված թեյի առակի մասին, որը պետք է յուրացնեն Ադրբեջանի իշխանությունները։
«Առաջին հնարավորությունը այն է, ինչ հիմա. Բաքվում նստած թեյ խմել եւ «Ղարաբաղին շուտափույթ ազատագրում» խոստանալ։ Դա կարելի է ասել թեյ է պատրանքների քաղցրությամբ։
Երկրորդ։ Ադրբեջանը ճանաչում է Լեռնային Ղարաբաղի անկախությունը, Ստեփանակերտում դեսպանատուն է բացում, որի բացման արարողության ժամանակ թեյախմություն է կազմակերպում։
Երրորդ հնարավորությունը ռազմագերիների ճամբարում թեյ խմելն է։ Այդ ժամանակ ամեն բան կավարտվի այնպես, ինչպես պիտի ավարտվի։

У Алиева три шанса поучаствовать в чаепитии в Арцахе
СТЕПАНАКЕРТ, 14 ноября АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил пресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян, коснувшись агрессивных заявлений Ильхама Алиева, сделанных в ходе посещения линии соприкосновения.
Как отметил Давид Бабаян, у руководства Азербайджана навязчивая идея отведать чаю в Степанакерте. В этой связи, хотелось бы им напомнить о созданной реалиями времени притче о чае, которую властям Азербайджана следует усвоить.
«Первая возможность – так же, как сейчас, сидя в Баку попивать чай и приговаривать «Карабах», уверять в «скором освобождении». Это можно сказать чай вприкуску со сладостными грезами.
Существует второй путь. После признания Азербайджаном независимости Нагорного Карабаха во время открытия посольства в Степанакерте обязательно будет организовано чаепитие.