Վրաստանի ԱԳ նախարարին ընդունել է Ադրբեջանի նախագահը
Վրաստանի ԱԳ նախարար Միխաիլ Ջանելիձեն, որը պաշտոնական այցով Բաքվում է, հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ, փոխանցում է «Գրուզիա On-line»-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Վրաստանի եւ Ադրբեջանի բարիդրացիական ռազմավարական հարաբերությունները:
«Դրանից զատ, նրանք քննարկել են տարածաշրջանային համագործակցությունը խորացնելու հարցեր, այդ թվում՝ Ադրբեջանի մասնակցությունը տրանսպորտային եւ էներգետիկ նախագծերի համատեղ իրականացմանը:
Կողմերը համաձայել են սերտ համագործակցությունը շարունակել տրանսպորտային հարավային միջանցքի զարգացման ուղղությամբ, որի մի մասն է Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղին:
Նրանք քննարկել են նաեւ երկու երկրների համագործակցությունը ԵՄ-ի «Արեւելյան գործըկերություն» նախաձեռնության շրջանակներում:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել 2 երկրների միջեւ բարձր մակարդակով երկխոսությունը պահպանելու եւ հարաբերությունների հետագա խորացման հարցում, նշված է Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Главу МИД Грузии принял президент Азербайджана
Глава МИД Грузии Михаил Джанелидзе, находящийся с официальным визитом в Баку, встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, передает «Грузия On-line».
СТЕПАНАКЕРТ, 13 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщают в пресс-службе внешнеполитического ведомства, на встрече стороны обсудили вопросы добрососедских стратегических отношений Грузии и Азербайджана.
«Кроме этого, собеседники обсудили вопросы углубления регионального сотрудничества, в том числе участие Азербайджана в осуществлении совместных транспортных и энергетических проектов.
Стороны договорились продолжить тесное сотрудничество в направлении развития южного транспортного коридора, частью которой является проект железной дороги Баку-Тбилиси-Карс.
Было отмечено важное значение этого проекта для развития региона.
Кроме этого, собеседники обсудили сотрудничество двух стран в рамках инициативы ЕС «Восточное партнерство».
Стороны выразили готовность к сохранению между двумя странами диалога на высоком уровне и последующему углублению отношений», -сказано в заявлении МИД Грузии.