ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդել է Սիրիայում երկու ռուս պայմանագրային զինծառայողների զոհվելու մասին
Սիրիայում զինյալների արկակոծման հետեւանքով երկու ռուս պայմանագրային զինծառայող է զոհվել, եւս մեկ զինծառայող ծանր վիրավոր է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողներին հայտնել են ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունում:
«Սիրիական զորքերի ստորաբաժանումներից մեկում որպես հրահանգիչ ծառայող ռուս պայմանագրային զինծառայողները զինյալների կողմից արկակոծման են ենթարկվել»,- նշել են գերատեսչությունում:
«Հարձակման հետեւանքով երկու զինծառայող է զոհվել: Բժիշկները պայքարում են վիրավոր զինծառայողի կյանքի համար»,- հավելել են նախարարությունում:

Минобороны РФ сообщило о гибели двух российских контрактников в Сирии
Двое российских военнослужащих-контрактников погибли в Сирии в результате минометного обстрела боевиков, третий тяжело ранен.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 апреля АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили журналистам в пресс-службе Минобороны РФ, передает ТАСС.
«Российские военнослужащие контрактной службы, находившиеся в одном из подразделений сирийских войск в качестве инструкторов стрелковой подготовки вместе с офицером - российским военным советником, подверглись минометному обстрелу со стороны группы боевиков», - сказали в ведомстве.
«В результате взрыва мины два российских военнослужащих погибли. За жизнь раненого российского военнослужащего продолжают бороться военные медики», - добавили в Минобороны.