Ադամ Շիֆը հրատարակիչներին կոչ է արել դասագրքերում ընդլայնել Հայոց Ցեղասպանության մասին նյութերը
Այն բանից հետո, երբ հայ ընտրողները մտահոգություն են բարձրացրել՝ կապված Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ ուսանողներին տրամադրվող խորը տեղեկատվության բացակայության հետ, Ներկայացուցիչների պալատի դեմոկրատ անդամ Ադամ Շիֆը (Բըրբենք) և Կոնգեսի նրա 7 գործընկերները նամակներ են ուղարկել Կալիֆորնիայում պատմության դասագրքերի հրատարակիչերին՝ կոչ անելով դասագրքերի առաջիկա հրատարակություններում ներառել հավելյալ մանրամանսեր ողբերգության վերաբերալ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Դա իսկապես անհրաժեշտ մաս է ցանկացած ուսանողի կրթության՝ հասկանալու համար, թե ինչի են մարդիկ ընդունակ և ինչ հանգամանքներում է դա տեղի ունենում, և ինչպես կարելի է խուսափել դրանից ապագայում»,-ասել է Շիֆը Glendale News-Press-ի հետ զրույցում։
Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամ Վրեժ Աղաջանյանը հույս է հայտնել, որ նամակները կտանեն Ցեղասպանության մասին տեղեկատվության ընդլայնման։
«Աշխարհը կարճ հիշողություն ունի, և եթե յուրաքանչյուր երեխա իմանա այդ մասին, նրանք կարող են դառնալ ապագա ցեղասպանությունները կանխող մարտիկներ»,-ասել է Աղաջանյանը։

Adam Schiff Urges Textbook Publishers to Include More Information on Armenian Genocide
After Armenian constituents raised concerns over the lack of in-depth information provided to students about the Armenian Genocide, Adam Schiff (D-Burbank) and seven of his Congressional colleagues sent letters to history textbook publishers in California, urging them to include additional details about the tragedy in forthcoming textbook editions, "Los Angeles Times" reports.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 25, ARTSAKHPRESS: "It’s a really necessary part of any student’s education to understand what people are capable of and under what circumstances it takes place, and how it can be avoided in the future," Schiff said.
Letters were sent to major textbook publishers, such as Houghton Mifflin Harcourt, McGraw-Hill and Pearson, said Emilie Simons, a spokeswoman for Schiff.
In 2014, Gov. Jerry Brown signed AB 1915, which required the Armenian Genocide be included in high school curricula. In 2016, Glendale Unified’s history and literature teachers underwent additional training with genocide experts to better instruct students about the Ottoman Turks’ massacre of 1.5 million Armenians beginning in 1915.