Իրավիճակը մնում է լարված. որևէ խուճապ չկա, մարդիկ տրամադրված են մարտական. Դավիթ Բաբայան
Առաջնային գծի հարավային ուղղությամբ այսօր՝ ապրիլի 3-ին՝ ժամը 06:00-ից սկսած հակառակորդը հրթիռահրետանային միջոցների և զրահատեխնիկայի կիրառմամբ շարունակել է ագրեսիվ ռազմական գործողությունների վարումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ իրավիճակը մնում է լարված:
«Թշնամին փորձում է ապակայունացնել իրավիճակը, որոշ հատվածներում ներթափանցել դեպի Արցախի Հանրապետության տարածք, կասեցվում են նրա ագրեսիվ և ահաբեկչական բոլոր փորձերը»,-ասաց Դավիթ Բաբայանը՝ հավելելով նաև, որ որևէ խուճապ չկա, մարդիկ տրամադրված են մարտական:
«Երբ որ գալիս է օրհասական պահը, Արցախը դառնում է յուրահատուկ մի վայր: Այժմ այդպես էլ կա: Շուտով այնպիսի ջախջախիչ պարտություն կկրի ադրբեջանական կողմը, որ երկար կհիշի»,-ասաց Դավիթ Բաբայանը:
Ինչ վերաբերում է իրադարձության վերաբերյալ միջազգային արձագանքներին, Դավիթ Բաբայանն ասաց, թե սա դեռ սկիզբն է, և ակնհայտ է, որ կոչերը կան ու դրանք ուղղված են երկու կողմերին:
«Հուսով եմ, որ ոչ հրապարակային ձևով Ադրբեջանին հասկացնում են, որ դա անընդունելի է: Կարծում եմ, որ պետք է նաև հրապարակային, ավելի կոշտ կոչեր հնչեն այդ ահաբեկիչների նկատմամբ»,-ընդգծեց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակը:

Ситуация остается напряженной, никакой паники нет, у людей боевой настрой - Давид Бабаян
Пресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян в беседе с Tert.am отметил, что ситуация остается напряженной.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 3 АРЦАХПРЕСС - «Противник пытается дестабилизировать ситуацию, в некоторых частях проникнуть на территорию Республики Арцах, однако все его агрессивные и террористические попытки пoдавляются», -  сказал Давид Бабаян, добавив, что нет никакой паники, у людей боевой настрой.
«Когда наступает критический момент, Арцах станօвится уникальным местом. Теперь это именно так. Скоро азербайджанская сторона потерпит сокрушительное поражение, которое надолго запомнит», - сказал Давид Бабаян.
Что касается международной реакции на события, Давид Бабаян сказал, что это только начало и очевидно, что призывы есть и они направлены к обеим сторонам.
«Я надеюсь, что они непублично дают понять Азербайджану, что это неприемлемо. Я думаю, что в адрес террористов должны прозвучать также публичные, более жесткие призывы», - сказал пресс-секретарь НКР.