Նոր մանրամասներ Մարտակերտից. տեղից հաղորդում է «Արցախպրես»-ի թղթակիցը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը կրակը միակողմանի դադարեցնելու մասին իրականությանը չի համապատասխանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես Մարտակերտ շրջկենտրոնից քիչ առաջ հեռախոսով հայտնեց «Արցախպրես»-ի թղթակից Վանիկ Նովիկովն, այս պահի դրությամբ ադրբեջանական զինուժը «ՄՄ-21» Գրադ կայանքներով ու 152-մմ հրետանիով արկակոծում է Մարտակերտը:
Վ. Նովիկովի խոսքով, թշնամու հրետակոծությունից շրջկենտրոնում վնասվել են առաձնատներ, ծառեր, ինչպես նաև քաղաքը սնուցող գազատար խողովակներ: «Բնակիչները ապաստարաններում են, ամբողջությամբ խաթարված է շրջկենտրոնի խաղաղ կյանքը, ադրբեջանական կողմն այս պահին անընդհատ հրետակոծության տակ է պահում Մարտակերտ քաղաքը»,- նշել է մեր թղթակիցը:

Новые сведения из Мартакерта: с места событий передает корреспондент "Aрцахпресс"
Заявление министерства обороны Азербайджана об одностороннем прекращении огня не соответствует действительности.
Новые сведения из Мартакерта: с места событий передает корреспондент
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 3 АРЦАХПРЕСС - Как сообщил по телефону из райцентра корреспондент "Aрцахпресс " Ваник Новиков, в настоящее время противник обстреливает город из установки «Град» и 152-миллиметровых орудий.
По словам В. Новикова, в ходе вражеского обстрела в райцентре повреждены дома, деревья, а также газопроводы. "Люди в убежищах, полностью нарушена мирная жизнь райцентра, город находится под постоянным обстрелом азербайджанской стороны," - сказал наш корреспондент.