Նոր մանրամասներ Մարտակերտից. տեղից հաղորդում է «Արցախպրես»-ի թղթակիցը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը կրակը միակողմանի դադարեցնելու մասին իրականությանը չի համապատասխանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես Մարտակերտ շրջկենտրոնից քիչ առաջ հեռախոսով հայտնեց «Արցախպրես»-ի թղթակից Վանիկ Նովիկովն, այս պահի դրությամբ ադրբեջանական զինուժը «ՄՄ-21» Գրադ կայանքներով ու 152-մմ հրետանիով արկակոծում է Մարտակերտը:
Վ. Նովիկովի խոսքով, թշնամու հրետակոծությունից շրջկենտրոնում վնասվել են առաձնատներ, ծառեր, ինչպես նաև քաղաքը սնուցող գազատար խողովակներ: «Բնակիչները ապաստարաններում են, ամբողջությամբ խաթարված է շրջկենտրոնի խաղաղ կյանքը, ադրբեջանական կողմն այս պահին անընդհատ հրետակոծության տակ է պահում Մարտակերտ քաղաքը»,- նշել է մեր թղթակիցը:

New details from Martakert. Reports the Correspondent of "Artsakhpress"
Azerbaijani Defense Ministry's statement on unilateral cease-fire does not correspond to the reality, from Martakert regional center, the correspondent of "Artsakhpress" Vanik Novikov reports by phone.
New details  from Martakert. Reports the Correspondent of
STEPANAKERT, APRIL 3, ARTSAKHPRESS: "The adversary is bombarding Martakert with MM-21 (Grad) and 152mm missile-artillery systems.
As a result of the rival’s bombardment, houses, trees, as well as gas pipelines feeding the city have been damaged. People remain in shelters, the peaceful life of the region is completely disrupted, the Azerbaijani side keeps Martakert under bombardment," said our correspondent.