Արցախի 217 դպրոցներում կայացել է «Առաջին զանգ»-ի արարողություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը՝ տեղեկացնելով, որ այս տարի առաջին դասարան  է ընդունվել շուրջ 2500 աշակերտ:
«Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ և Արցախի Հանրապետության անկախության հռչակման 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորում եմ դպրոցականներին, ուսուցչական կոլեկտիվներին և համայն հայությանը: Այսօր մեր հասարակության համար գիտելիքը կարևոր դերակատարություն ունի, իսկ գիտելիքի հիմքերը դրվում են հենց ուսումնական հաստատություններում: Արցախում գործող բոլոր կրթական օջախները գործում են լիարժեքորեն՝ կատարելով իրենց մեծ առաքելությունը»,-ասել է Ս. Ասրյանը:

First Bell ceremony was held in 217 schools of Artsakh
Slava Asryan, the Minister of Education, Science and Sport told "Artsakhpress" that this year about 2500 pupils entering into the first grade.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 1, ARTSAKHPRESS: According to Slava Asryan, the number of pupils will increase in the near future.
"On the occasion of the Knowledge Day and the 25th anniversary of NKR Independence, I congratulate schoolchildren and the teaching
staff.
Knowledge plays an important role for our society. The basis of knowledge is put in educational institutions.