Արցախի 217 դպրոցներում կայացել է «Առաջին զանգ»-ի արարողություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը՝ տեղեկացնելով, որ այս տարի առաջին դասարան  է ընդունվել շուրջ 2500 աշակերտ:
«Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ և Արցախի Հանրապետության անկախության հռչակման 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորում եմ դպրոցականներին, ուսուցչական կոլեկտիվներին և համայն հայությանը: Այսօր մեր հասարակության համար գիտելիքը կարևոր դերակատարություն ունի, իսկ գիտելիքի հիմքերը դրվում են հենց ուսումնական հաստատություններում: Արցախում գործող բոլոր կրթական օջախները գործում են լիարժեքորեն՝ կատարելով իրենց մեծ առաքելությունը»,-ասել է Ս. Ասրյանը:

В школах Арцаха прозвучал «Первый звонок»
В 217 общеобразовательных школах Арцаха сегодня прозвучал «Первый звонок», и в связи с этим с утра во всех школах прошли торжественные мероприятия.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 сентября АРЦАХПРЕСС -В беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» министр образования, науки и спорта  Республики Арцах Слава Асрян отметилчто в нынешнем году в первый класс поступили порядка 2500 учеников.
“По случаю Дня знаний,  Дня провозглашения независимости Республики  Арцах поздравляю школьников, учителей, преподавателей и всё армянство. Сегодня для  всего нашего общества знания играют важную роль, а основы знаний закладываются   именно  в учебных заведениях. Все действующие в Арцахе  образовательные центры полностью функционируют, выполняя свою великую миссию“, - сказал С. Асрян.