Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքը նոր մանկապարտեզ կունենա
ԱՀ կառավարության ֆինանսավորմամբ՝ Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքում կառուցվել է նոր մանկապարտեզի շենք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության կապիտալ շինարարության վարչության պետ Սամվել Ղուլյանն ասել է, որ շինարարական աշխատանքները մեկնարկել էր 2015 թվականին, և ներկայումս շենքը պատրաստ է շահագործման:
«Մանկապարտեզի շենքը մեկ հարկանի է և համապատասխանում է շինարարության բոլոր չափանիշներին: Հաստատությունը նախատեսված է 2 խմբի համար. ունի ննջասենյակներ, խաղահրապարակ, խոհանոց և ճաշարան»,- նշել է Ս. Ղուլյանը և ավելացրել, որ կապալառու ընկերության կողմից կատարվել են բակի բարեկարգման և ասֆալտապատման աշխատանքներ, տեղադրվել մանկական ատրակցիոններ:
Նշենք, որ Սարուշենի նախադպրոցական հաստատությունը 50 տեղանոց է, իսկ համայնքում մանկապարտեզի տարիքի 30 երեխա կա:

В селе Сарушен Аскеранского района построен новый детский сад
При финансировании правительства Арцаха в селе Сарушен Аскеранского района республики будет построено новое здание детского сада.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 декабря АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» начальник департамента капитального строительства Министерства градостроительства Республики Арцах  Самвел Гулян отметил, что строительные работы начались в 2015 году, и в настоящее время здание готово к эксплуатации.
«Здание детского сада одноэтажное и соответствует всем стандартам и принципам строительства.
Объект рассчитан на 2 группы,  имеются столовая, игровая, спальня и уборная », - сказал С. Гулян,  добавив, что подрядная компания провела работы по благоустройству  территории, асфальтированию дворов и сооружению детских площадок.
Следует отметить, что дошкольное заведение в Сарушене рассчитано на 50 мест при наличии в населенном пункте 30 детей дошкольного возраста.