Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքը նոր մանկապարտեզ կունենա
ԱՀ կառավարության ֆինանսավորմամբ՝ Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքում կառուցվել է նոր մանկապարտեզի շենք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության կապիտալ շինարարության վարչության պետ Սամվել Ղուլյանն ասել է, որ շինարարական աշխատանքները մեկնարկել էր 2015 թվականին, և ներկայումս շենքը պատրաստ է շահագործման:
«Մանկապարտեզի շենքը մեկ հարկանի է և համապատասխանում է շինարարության բոլոր չափանիշներին: Հաստատությունը նախատեսված է 2 խմբի համար. ունի ննջասենյակներ, խաղահրապարակ, խոհանոց և ճաշարան»,- նշել է Ս. Ղուլյանը և ավելացրել, որ կապալառու ընկերության կողմից կատարվել են բակի բարեկարգման և ասֆալտապատման աշխատանքներ, տեղադրվել մանկական ատրակցիոններ:
Նշենք, որ Սարուշենի նախադպրոցական հաստատությունը 50 տեղանոց է, իսկ համայնքում մանկապարտեզի տարիքի 30 երեխա կա:

Sarushen community in Askeran region to have a new kindergarten
Artsakh Government financed the building of a new kindergarten in Sarushen community, Askeran region.
STEPANAKERT, DECEMBER 18, ARTSAKHPRESS:Head of the Capital Renovation Department of the Ministry of Urban Development of Artsakh, Samvel Ghulyan, told Artsakhpress that the construction of the kindergarten started in 2015.
“The building is one-storey. It was built in accordance with modern construction standards. The building has bedrooms, a playground, kitchen and a dining room,” Samvel Ghulyan said.
The kindergarten is 50-seat, and there are 30 children in the community due to attend the kindergarten.