Բաթումում Արցախյան շարժման 30-ամյակին նվիրված միջոցառում է կազմակերպվել
Բաթումում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը՝ հայկական համայնքային կառույցների հետ համագործակցությամբ, ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունում փետրվարի 20-ին անցկացրեց միջոցառում՝ նվիրված Արցախյան շարժման 30-ամյակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, ներկաների առջև ելույթով հանդես եկավ ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Եղիշե Սարգսյանը՝ ընթերցելով նաև ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը՝ Արցախյան շարժման 30-ամյակի առթիվ:
Ելույթներ ունեցան Հայ Առաքելական Եկեղեցու Աջարիայի և հարակից շրջանների հոգևոր հովիվ Տեր Արարատ քահանա Գումբալյանը, Աջարիայի հայերի միության նախագահ Գրիգոր Վարդանյանը, Հայ-վրացական «Մեր տունը Վրաստանն է» կազմակերպության նախագահ Սահակ Տալիթյանը, ՀՕՄ Բաթումում համակարգող Էթերի Հակոբյանը, Բաթումի Ալ. Մանթաշյանի անվան համայնքային կրթամշակութային կենտրոնի տնօրեն Սոնա Հովհաննիսյանը, հայ համայնքի այլ ներկայացուցիչներ:
Այնուհետև ցուցադրվեցին վավերագրական ֆիլմեր արցախյան շարժման, Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության մասին: Միջոցառումն ավարտվեց ընդունելությամբ:

В Батуми состоялось мероприятие, посвященное 30-летию Арцахского движения
В генеральном консульстве РА в г. Батуми 20 февраля, совместно с местными армянскими общинными организациями, было организовано мероприятие, посвященное 30-летию Арцахского движения.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 февраля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в службе информации МИД РА, перед собравшимися выступил генеральный консул Егише Саргсян, зачитав приветственное послание президента РА С. Саргсяна, посвященное этой дате.
Среди выступавших были духовный пастырь ААЦ Аджарии и прилегающих районов  иерей о. Арарат Гумбалян, председатель Союза армян Аджарии Г. Варданян, председатель армяно-грузинской общественной организации “Наш дом – Грузия” С. Талитян, координатор Армянского союза помощи в Батуми Э. Акопян, директор общинного культурно-образовательного центра  им. А. Манташяна С. Ованнисян и другие.
В заключение были показаны фильмы об Арцахском движении, Республике Армении и Республике Арцаха, был организован прием.