ՌԴ նախագահի աշխատանքային ժամանակացույցում Պուտին-Փաշինյան հանդիպում նախատեսված չէ. Պեսկով
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումը դեռեւս նշված չէ Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի ուրբաթօրյա աշխատանքային ժամանակացույցում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է news.am-ն:
Փաշինյանը Մոսկվա կայցելի հունվարի 25-ին «Եվրասիական հանձնաժողովի կոլեգիայի հետ հանդիպելու համար»:
«Որքանով տեղյակ եմ՝ չի նախատեսված (ՌԴ նախագահի հետ բանակցություններ): Գիտեք, որ նրանք ե՛ւ հեռախոսով են հաճախ շփվում, ե՛ւ շատ հաճախ են հանդիպում: Նախագահի մոտ ուրբաթը հագեցած օր է, ուստի չգիտեմ ինչ-որ փոփոխություններ կլինե՞ն, դեռեւս նման շփումները չեն համաձայնեցվել»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը:

Spokesperson: Meeting of Putin and Pashinyan is not scheduled
A meeting with Armenian prime minister is not on the schedule of Russian leader Vladimir Putin, his spokesperson Dmitry Peskov said.
STEPANAKERT,  JANUARY 23, ARTSAKHPRESS: Pashinyan will visit Moscow 25 for a meeting with the board of the Eurasian Commission.
“As far as I know the talks with Russian president are not planned. They often talk on phone and meet very often. Friday is a day with a busy schedule, that’s why I am not aware of any changes. The contacts have not been agreed yet,” Peskov told reporters, news.am reports.