Մարտի 2-ին Երևանում կայացած սամբոյի կանանց և աղջիկների առաջնությունում արցախցի երկու մարզիկ արժանացել են ոսկե մեդալների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի հետ  զրուցյում  ասել  է   Արցախի ձյուդոյի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Իվան Ազիզբեկյանը:
Նա հայտնել  է , որ    առաջնությանը    ոսկե  մեդալների են  արժանացել  Սոսե  Բալասանյանը,  Գայանե Ավագյանը, իսկ  արծաթե՝  Արփի Սաֆարյանը, Ժենյա Խաչատրյանը   և   Աննա Համզոյանը:
Ըստ  գլխավոր   մարզչի՝    մարզիկներից   Սոսե Բալասանյանը  մեծ   դժվարությամբ  է  հաղթահարել   մրցապայքարը, քանի  որ    նրա քաշային կարգում մասնակցում էին Եվրոպայի և աշխարհի չեմպիոններ ու մրացանակակիրներ։

Artsakh athletes won gold medals
On March 2, two Artsakh athletes have won gold medals at Women's and Girls' Sambo Championship held in Yerevan.
STEPANAKERT,  MARCH 4, ARTSAKHPRESS:The head coach of Artsakh Judo Federation Ivan Azizbekyan told "Artsakhpress” the aforesaid.
She said that Sose Balasanyan, Gayane Avagyan won gold medals and Arpi Safaryan, Zhenya Khachatryan and Anna Hamzoyan were awarded with silver medals .
As Azizbekyan informed, Sose Balasanyan won the competition with great difficulty as serious competitors took part in the completion.