ԱՄՆ-ն ՀՀ և Ադրբեջանի արտգործնախարարներին առաջարկել է հանդիպել Վաշինգտոնում
Միացյալ Նահանգները Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներին առաջարկել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով հերթական հանդիպումը Վաշինգտոնում անցկացնել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Ինչպես նշում է  Tert.am-ն, այս մասին Վարշավայում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների վերջին հանդիպումը կայացել է Մոսկվայում՝ իմ ռուս պաշտոնակից Սերգեյ Լավրովի նախաձեռնությամբ: Ռուսաստանի հետ ջանքերի կրկնակի-եռակի մեծացման դեպքում՝ կարելի է հիմնախնդրի կարգավորման հարցում առաջընթացի հույս ունենալ: Երեկ ԱՄՆ-ից հրավեր է ստացվել այցելել Վաշինգտոն, որտեղ պետքարտուղարը (Մայք Պոմպեո-tert.am) իր ջանքերը կներդնի հիմնախնդրի լուծման հարցում առաջընթաց գրանցելու համար»,- ասել է Մամեդյարովը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի  և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի վերջին հանդիպումը տեղի էր ունեցել ապրիլի 15-ին` Մոսկվայում՝ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ:

The United States has proposed the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan to consider the possibility of conducting their next summit on Nagorno-Karabakh (Artsakh) in Washington.
US 'proposes new Armenian-Azerbaijani ministerial summit' in Washington
STEPANAKERT, APRIL 18, ARTSAKHPRESS: Elmar Mammadyarov made the statement at a news conference in Warsaw, Poland where he is currently conducting an official visit, Tert.am reports, referring to RIA Novosti.
''Yesterday we received an invitation to visit Washington where the secretary of state is expected to invest has best efforts in reaching a progress,'' he is quoted as saying.
The two countries' foreign minister met held their latest round of talks over Nagorno-Karabakh (Artasak) in Moscow, Russia on April 15. The meeting was attended also by Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and the international mediators of the OSCE Minsk Group mission.