Փաշինյանի եւ Պուտինի հանդիպմանը ԼՂ հակամարտությունը չի քննարկվել. Պեսկով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 6-ին կայացած հանդիպմանը չեն քննարկել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդիրը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին, լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Ղարաբաղյան հակամարտությունը մանրամասն չի արծարծվել: Երեկվա խոսակցությունը շատ հանգամանալից Էր երկկողմ հարաբերությունների եւ առեւտրատնտեսական փոխգործակցության տարբեր ասպեկտների շուրջ»,- ասել Է Պեսկովը Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի շրջանակում:

Путин и Пашинян на встрече не обсуждали карабахский конфликт, заявил Песков
Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян не обсуждали на встрече в четверг проблему нагорно-карабахского урегулирования.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июня, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресссо ссылкой на РИА Новости, об этом сообщил журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
"Карабахский конфликт не обговаривался подробно. Разговор вчера состоялся очень обстоятельный, по двусторонним отношениям и по разным аспектам торгово-экономического взаимодействия", - сказал журналистам Песков на полях ПМЭФ.