Փաշինյանի եւ Պուտինի հանդիպմանը ԼՂ հակամարտությունը չի քննարկվել. Պեսկով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 6-ին կայացած հանդիպմանը չեն քննարկել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդիրը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին, լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Ղարաբաղյան հակամարտությունը մանրամասն չի արծարծվել: Երեկվա խոսակցությունը շատ հանգամանալից Էր երկկողմ հարաբերությունների եւ առեւտրատնտեսական փոխգործակցության տարբեր ասպեկտների շուրջ»,- ասել Է Պեսկովը Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի շրջանակում:

During their meeting in St. Petersburg on June 6 Russian President Vladimir Putin and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan didn’t discuss the Nagorno Karabakh conflict settlement issue, Russian presidential spokesman Dmitry Peskov told reporters.
NK conflict not discussed during Pashinyan-Putin meeting
STEPANAKERT, JUNE 7,  ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “The Karabakh conflict has not been discussed in-detail. Yesterday’s talk was very comprehensive, concentrated on the bilateral relations and different aspects of trade and economic cooperation”, Peskov said.
Armenian PM Nikol Pashinyan met with Russian President Vladimir Putin on June 6 on the sidelines of the St. Petersburg International Economic Forum.