Խաչեն գետում ջրահեղձվել է 16-ամյա պատանի
Հունիսի 10-ին ժամը 13:49-ին Մարտակերտի շրջանային ԱԻ բաժնից ՃԿԿ տեղեկություն է ստացվել, որ շրջանի Նոր Մարաղա համայնքի տարածքում, Խաչեն գետում լողանալիս, ջրահեղձ է եղել Մարտակերտ քաղաքի բնակիչ, 2003 թ.-ին ծնված Հրանտ Առաքելյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ ահազանգով դեպքի վայր մեկնած Մարտակերտի ՀՓՄ-ի հրշեջ փրկարարները որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել են Հրանտ Առաքելյանի դին և տեղափոխել «Մարտակերտի շրջանային բուժմիավորում»: Պատահարի մանրամասները ճշտվում են:

В реке Хачен утонул 16-летний юноша
10-го июня в 13: 49 из отдела по чрезвычайным ситуациям Мартакертского района поступило сообщение, что на территории общины Нор Марага в реке Хачен утонул житель города Мартакерт Грант Аракелян, 2003 г. р.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июня, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах, прибывшие на место происшествия пожарные спасатели Мартакертского ХСС в результате поисковых работ обнаружили тело Гранта Аракеляна и перевезли его в районное медобъединение Мартакерта. Подробности происшествия уточняются.