Ընթացքի մեջ են Ստեփանակերտի մարզամշակութային համալիրի կառուցման աշխատանքները
Ստեփանակերտի նախկին «Օկտյաբր» կինոթատրոնի տեղում շարունակվում է մարզամշակութային համալիրի շինարարությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունիսիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է շինարարական աշխատանքներն իրականացնող «Եվրոստրոյ» ընկերության գլխավոր ինժեներ Տիգրան Ավանեսյանը:
Նրա խոսքով` շուրջ 3500 քմ տարածք զբաղեցնող շինհրապարակում ընթացքի մեջ է երկաթբետոնե կարկասի կառուցման աշխատանքները:
«Շինարարական աշխատանքները մեկնարկել էին դեռևս 2018 թ.-ին: Նախատեսվում է համալիրում ունենալ 800 տեղանոց համերգասրահ` ունիվերսալ դահլիճով, 100 տեղանոց գերժամանակակից թատրոն, բացօդյա ամֆիթատրոն` երիտասարդների համար նախատեսված հանգստի և ժամանցի բոլոր հարմարություններով»,- նշել է Տ. Ավանեսյանը և ավելացրել, որ ծրագիրն իրականացվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի խողովակներով, «Տաշիր գրուպ» ընկերության միջոցներով:

В Степанакерте продолжается строительство спортивно-культурного комплекса
На месте бывшего кинотеатра "Октябрь" в Степанакерте продолжается строительство спортивно-культурного комплекса.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 июня, АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту "Арцахпресс" рассказал главный инженер компании "Еврострой" Тигран Аванесян.
По его словам, на строительной площадке, занимающей около 3500 квадратных метров, на данный момент ведутся железобетонные работы.
«Строительные работы начались в 2018 году. В комплексе планируется построить универсальный концертный зал на 800 мест, современный театр на 100 мест, открытый амфитеатр со всеми удобствами для отдыха и развлечений молодежи», - отметил Т. Аванесян, добавив, что программа реализуется через каналы Всеармянского фонда "Айастан" за счет средств группы "Ташир".