Սիրիայում հումանիտար առաքելություն իրականացնող հայ սակրավորները հունիսի 8- 25-ը 1650 քմ տարածք են ականազերծել
Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում հումանիտար առաքելություն իրականացնող հերթական խմբի սակրավորները հունիսի 8-ից մինչև հունիսի 25-ը տեխնիկական հետազոտության և մաքրման աշխատանքների ժամանակ 1650 քմ տարածք են ականազերծել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեց «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն»-ի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Նազելի Էլբակյանը, Հայկական մարդասիրական խմբի բժիշկները նույն ժամանակահատվածում թերապևտիկ բնույթի բուժօգնություն են ցուցաբերել 92 քաղաքացու, ճառագայթային հետազոտությունների է ենթարկվել 86 հիվանդ, անեսթեզիոլոգիական ծառայություններից օգտվել է 8 քաղաքացի, մանկաբույժը զննել և համապատասխան բուժում է նշանակել 22 երեխայի։

Армянские саперы, осуществляющие гуманитарную миссию в Сирии, с 8 по 25 июня разминировали территорию в 1650 кв. м
Саперы очередной группы, осуществляющей гуманитарную миссию в Сирийской Арабской Республике, с 8 июня по 25 июня во время технических исследований и работ по очистке разминировали территорию в 1650 кв. м.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июня, АРЦАХПРЕСС: Как сообщила Арменпресс пресс-секретарь Центра гуманитарного разминирования и экспертизы НазелиЭлбакян, врачи армянской гуманитарной группы за тот же период оказали терапевтическую помощь 92 гражданам, лучевым исследованиям подверглись 86 больных, анестезиологическими услугами воспользовались 8 граждан, педиатр обследовал и назначил соответствующее лечение 22 детям.