Արցախում հայտարարվում է էքսկուրսավարների հավաքագրում
Արցախի Հանրապետության մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունը հայտարարում է էքսկուրսավարների հավաքագրում՝ օգոստոսի 6-ին Արցախում կայանալիք Համահայկական խաղերի բացման արարողությանը մասնակցող հյուրերին ուղեկցելու նպատակով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության զբոսաշրջության վարչության պետ Արտակ Գրիգորյանը:
«Էքսկուրսավարների հետ կանցկացվեն թրեյնինգներ ու հանդիպումներ և կիրականացվեն համապատասխան աշխատանքներ:Նրանք պիտի ուղեկցեն հյուրերին Արցախի մի շարք պատմամշակութային վայրեր, ներկայացնեն դրանց պատմությունը՝ ծանոթացնելով արցախյան հարուստ ժառանգությանը: Համահայկական խաղերը կնպաստեն նաև Արցախի ճանաչմանը, ինչպես նաև  կապահովեն տեղեկատվական ու հանրային հոսք՝ դրական ազդեցություն ունենանալով նրա զբոսաշրջային նկարագրի վրա»,-մասնավորապես ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ նախագծին մասնակցել ցանկացողները կարող են զանգահարել 047949177 հեռախոսահամարով։ Կոնտակտային անձ՝ Գևորգ Առաքելյան։

В Арцахе идет набор гидов
Министерство культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах объявляет о наборе гидов для сопровождения гостей, участвующих в церемонии открытия Панармянских игр в Арцахе 6 августа.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил начальник отдела туризма Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах Артак Григорян.
«С гидами мы проведем тренинги и встречи, будет осуществлена соответствующая работа. Им нужно будет сопровождать гостей в исторические и культурные места Арцаха, рассказывать об их истории, знакомить с богатым наследием страны. Панармянские игры также будут способствовать признанию Арцаха, предоставлению информации и общественного потока, что окажет положительное влияние на его туристический профиль», - сказал он, в частности.
Напомним, что каждый, кто заинтересован в участии в проекте, может позвонить по номеру 047949175. Контактное лицо: Геворг Аракелян.