Պակիստանը բացել Է իր օդային տարածությունը բոլոր քաղաքացիական չվերթների համար
Պակիստանը վերջնականապես բացել Է իր օդային տարածությունը բոլոր առեւտրային չվերթների համար, որը մինչեւ հիմա մասնակիորեն փակ Էր մնում այս տարվա փետրվարին Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների կտրուկ սումից հետո:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍՀուլիսի 16-ին այդ մասին հաղորդել Է Hindustan Times թերթը՝ վկայակոչելով Պակիստանի քաղաքացիական ավիացիայի վարչության ներկայացուցչին:
Ինչպես հաղորդվում Է, գերատեսչությունը թողարկել Է հայտարարություն օդաչուների համար, որի համաձայն՝ «Պակիստանի օդային տարածությունը բաց Է քաղաքացիական ավիացիայի բոլոր չվերթների համար՝ ըստ օդային երթեւեկության ծառայության հետ համաձայնեցված երթուղիների», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Пакистан открыл свое воздушное пространство для всех гражданских рейсов
Пакистан окончательно открыл для всех коммерческих рейсов свое воздушное пространство, которое до сих пор оставалось частично закрытым после резкого обострения в отношениях с Индией в феврале этого года.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 июля, АРЦАХПРЕСС:  Как передает Арменпресс, об этом сообщила во вторник газета Hindustan Times со ссылкой на представителя пакистанского управления гражданской авиации.
Как сообщается, ведомство выпустило заявление для пилотов, согласно которому "воздушное пространство Пакистана открыто для всех рейсов гражданской авиации по согласованным со службой воздушного движения маршрутам".