Յոթ մարդ Է զոհվել զինյալների կողմից Հալեպի թաղամասերի գնդակողծման հետեւանքով. SANA
Առնվազն յոթ մարդ Է զոհվել եւ տասնյակները վիրավորվել հրոսակային կազմավորումների կողմից Սիրիայի հյուսիսում Հալեպի խաղաղ թաղամասերի գնդակոծման ժամանակ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍՀուլիսի 23-ին այդ մասին SANA գործակալությանը հայտնել Է քաղաքի ոստիկանական վարչության մի աղբյուր:
Նրա խոսքով՝ զինյալները, որոնք իրենց ձեռքին են պահում Ռաշիդին արվարձանը քաղաքի արեւմտյան ծայրամասում, գիշերային ժամերին կրակ են բացել ականանետներով եւ հրազենով: «Զոհերի եւ տուժածների մեծ մասն Էլ Համդանիայի եւ Էլ Ջամիլիայի շրջաններից են, որոնց նաեւ զգալի նյութական վնաս Է հասցվել»,- նշել Է աղբյուրը:
Սիրիական բանակի հրետանին ի պատասխան հրադադարի խախտման հարվածներ Է հասցրել հրոսակային խմբավորումների դիրքերին եւ ոչնչացրել մի քանի հրթիռային կայանքներ, որոնցով կատարվում Էր հրթիռակոծումը: Հակառակորդը կենդանի ուժի եւ տեխնիկայի կորուստներ Է կրել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: семь человек погибли при обстреле боевиками мирных кварталов Алеппо
По меньшей мере семь мирных жителей погибли и десятки получили ранения во время обстрела бандформированиями мирных кварталов города Алеппо на севере Сирии.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июля, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом сообщил агентству SANA во вторник источник в полицейском управлении города.
По его словам, боевики, удерживающие в своих руках предместье Рашидин на западной окраине города, вели огонь в ночные часы из минометов и стрелкового оружия. "Большинство жертв и пострадавших поступило из районов Эль-Хамдания и Эль-Джамилия, которым также нанесен значительный материальный урон", - указал источник.
Артиллерия сирийской армии в ответ на нарушения режима прекращения огня нанесла удары по позициям бандформирований и уничтожила несколько реактивных установок, из которых велся обстрел. Противник понес потери в живой силе и технике.