Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհին ավտոմեքենան գլորվել է ձորը
Ս.թ.հուլիսի 23-ին ժամը 06:30-ի սահմաններում Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհի 80-րդ կիլոմետրին ՀՀ Լոռու մարզի բնակիչ, 1972թ.ծնված Կ. Խ-ն, վարելով «LEXUS RX 300» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից աջ և գլորվել ձորը, ինչի հետևանքով վերջինս և ուղևոր՝ Մարտակերտի շրջանի բնակիչ, 1985թ.ծնված Ա. Ա-ն ստացած տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են ՀՀ Վարդենիսի բժշկական կենտրոն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին տեղեկացրին ԱՀ  ոստիկանության  մամլո  ծառայությունից:
Նախնական տվյալներով վթարի պատճառ է հանդիսացել «LEXUS RX 300» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդի անզգուշությունը։ Ստուգմամբ զբաղվում է  ԱՀ ոստիկանության Շահումյանի շրջանային բաժինը:

Крупное ДТП : раненых на вертолете переправили с Ереван
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июля, АРЦАХПРЕСС: На 80-ом км автодороги Варденис – Мардакерт примерно в 06:30 автомобиль марки «LEXUS RX 300», за рулем которого находился 47-летний житель Лорийской области Армении К.Х., выехал с проезжей части и упал в овраг.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции НКР, в результате аварии водитель К.Х. и 34-летний пассажир машины А.А. (житель Мартакертского района) получили разные телесные повреждения. Их доставили в медцентр Вардениса (Армения), а оттуда уже на вертолете переправили в Ереван.
Согласно предварительным данным, причиной ДТП стала невнимательность водителя автомобиля марки «LEXUS RX 300».