ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները կմասնակցեն «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի մրցումներին
«Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակներում օգոստոսի 3-ից 17-ը Հնդկաստանի Հանրապետությունում անցկացվելիք «Զորային հետախուզության գերազանցիկներ», Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում անցկացվելիք «Վարպետ-զինագործ» և «Անվտանգ միջավայր» մրցումներին և դրանց նախապատրաստական փուլերին մասնակցելու նպատակով հուլիսի 22-ին ՀՀ ՊՆ Իլ-76 ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռով Մոսկվա են մեկնել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրեցին ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները մասնակցելու են նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում կայանալիք «Տանկային բիաթլոն», «Դաշտային խոհանոց» և «Կարգապահության պահապան», Ուզբեկստանի Հանրապետությունում կայանալիք «Ռազմաբժշկական էստաֆետ», Բելառուսի Հանրապետությունում կայանալիք «Դիպուկահարի բնագիծ», Ղազախստանի Հանրապետությունում կայանալիք «Հրետանու կրակի վարպետ» և «Վստահ ընդունում», Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում կայանալիք «Ճանապարհային պարեկ» մրցումներին և դրանց նախապատրաստական փուլերին:
ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները կմասնակցեն նաև «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությունում օգոստոսի 3-ից 17-ն անցկացվող «Խաղաղության մարտիկ» մրցախաղին:

Военнослужащие ВС Армении примут участие в соревнованиях “Международные Армейские игры-2019”
Для участия в соревнованиях “Отличники войсковой разведки”, которые пройдут с 3 по 17 августа в Индии в рамках турнира “Международные Армейские игры-2019”, в соревнованиях “Мастер-оружейник”и“Безопасная среда” в Китайской Народной Республике, а также в их подготовительных этапах, 22 июля военно-транспортным самолетом Ил-76 МО РА в Москву отправились подразделения ВС РА.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июля, АРЦАХПРЕСС: Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
В рамках турнира “Международные Армейские игры-2019” военнослужащие ВС РА примут участие также в предстоящих в Российской Федерации соревнованиях “Танковый биатлон”, “Полевая кухня”, “Хранитель дисциплины”, “Военно-медицинская эстафета” в Республике Узбекистан,“Снайперская область”в Республике Беларусь,“Мастер артиллерийского огня”в Республике Казахстан,“Уверенный прием”в Республике Казахстан, “Дорожный патруль” в Исламской Республике Иран и в их подготовительных этапах.
Военнослужащие ВС Армении примут участие также и в соревнованиях в рамках турнира “Международные Армейские игры-2019”, которые состоятся в Армениис 3 по 17 августа.