ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է սփյուռքահայ երիտասարդներին
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում օգոստոսի 2-ին հյուրընկալվել են սփյուռքի երիտասարդ առաջնորդների վերապատրաստման դասընթացի մասնակիցները՝ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, սփյուռքահայ երիտասարդներին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
Խոսելով նմանօրինակ հանդիպումների անցկացման արդյունավետության մասին՝  նախարարն ընդգծել է դրանց կարևորությունը Հայաստան-Սփյուռք կապերն ամրապնդելու և սփյուռքի համայնքներում երիտասարդական ներուժն առավել համախմբելու համար՝ ի նպաստ ՀՀ պաշտպանական և անվտանգային խնդիրների լուծման:
Հանդիպման ընթացքում սփյուռքի երիտասարդ առաջնորդներին են ներկայացվել  ՀՀ պաշտպանական քաղաքականությունը, առկա անվտանգային միջավայրը, այդ շրջանակում ՀՀ կառավարության ծրագրի առաջնահերթությունները, ԼՂ հակամարտության ընթացիկ կարգավիճակը, ինչպես նաև միջազգային ռազմական համագործակցության հիմնական ուղղությունները:
Պաշտպանության նախարարը պատասխանել է սփյուռքահայ երիտասարդներին հետաքրքրող հարցերին, անդրադարձել ԶՈՒ-երում կատարվող բարեփոխումներին և սպառազինության ու զինտեխնիկայի արդիականացման ծրագրերին, որոնք թույլ են տալիս օրեցօր կատարելագործել հայկական զինուժի մարտական պատրաստության աստիճանը, որակական առավելությամբ ու խելացի քայլերով արձագանքել ցանկացած իրավիճակի և հասնել նոր հաջողությունների:

Министр обороны РА принял молодежь из диаспоры
В административном комплексе Министерства обороны РА 2 августа гостили участники курсов переподготовки молодых лидеров диаспоры во главе с главным уполномоченным по делам диаспоры Заре Синаняном.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 августа, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, армянскую молодежь диаспоры принял министр обороны Армении Давид Тоноян.
Говоря об эффективности проведения подобных встреч, министр подчеркнул их важность для укрепления связей Армения - Диаспора и еще большего сплочения молодежного потенциала в общинах диаспоры на благо решения проблем обороны и безопасности РА.
В ходе встречи молодым лидерам диаспоры были представлены оборонная политика РА, существующая среда безопасности, приоритеты программы правительства РА в этих рамках, текущее состояние Нагорно-карабахского конфликта, а также основные направления международного военного сотрудничества.
Министр обороны ответил на вопросы, интересующие молодежь диаспоры, коснулся проводимых в ВС реформ и программ модернизации вооружения и военной техники, которые позволяют изо дня в день совершенствовать степень боевой подготовки армянских вооруженных сил, с качественным преимуществом и умными шагами реагировать на любую ситуацию и достигать новых успехов.