Մակրոնը եւ Ջոնսոնն օգոստոսի 22-ին բանակցություններ կվարեն Փարիզում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը օգոստոսի 22-ին Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի հետ բանակցություններ կվարի Փարիզում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին Ելիսեյան պալատի ներկայացուցիչն օգոստոսի 19-ին հայտնել Է Reuters գործակալությանը:
Բանակցությունների ծրագրով նախատեսված Է մի շարք խնդիրների քննարկում՝ կապված Եվրոպական միությունից Մեծ Բրիտանիայի առաջիկա դուրս գալու հետ: Նաեւ քննարկվելու են հարցեր, որոնք վերաբերում են Սիրիայի իրադրությանը եւ միջուկային ոլորտում Իրանի հետ պայմանավորվածություններին:
Ինչպես հայտնել Է Franceinfo ռադիոկայանը, Ջոնսոնը ձգտում Է համաձայնության հասնել Brexit-ի պայմանների վերաբերյալ նոր բանակցությունների անցկացման շուրջ, մինչդեռ Եվրամիության ներկայացուցիչները հասկանալ են տալիս, որ մտադիր չեն գնալ այդ քայլին եւ պաշտպանելու են ավելի վաղ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Переговоры Макрона и Джонсона пройдут в Париже 22 августа
Президент Франции Эмманюэль Макрон проведет переговоры с премьер-министром Великобритании Борисом Джонсоном в Париже 22 августа.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 августа, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом представитель Елисейского дворца сообщил в понедельник агентству Reuters.
В программе переговоров - обсуждение ряда проблем, связанных с предстоящим выходом Великобритании из Европейского союза. Будут также рассмотрены вопросы, связанные с ситуацией в Сирии и договоренностями в ядерной сфере с Ираном.
Как сообщила радиостанция Franceinfo, Джонсон добивается согласия на проведение новых переговоров по условиям Brexit, однако представители Евросоюза дают понять, что не намерены пойти на подобный шаг и будут придерживаться договоренностей, которые были достигнуты ранее.