Լաոսում վթարի է ենթարկվել երեխաներով ավտոբուսը. զոհվել է Չինաստանից առնվազն 13 երեխա
Չինաստանից տասնյակ երեխաներով տուրիստական ավտոբուսը Լաոսում վթարի է ենթարկիվել. ողբերգական ճանապարհային պատահարի հետեւանքով զոհվել է առնվազն 13 պատանի ուղեւոր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍՉինաստանից 44 ուղեւորի տեղափոխող ավտոբուսը ճանապարհից դուրս է եկել Վիետյանոմի եւ երկրի հյուսիսում գտնվող Լուանգ-Պրաբանգ տուրիստական քաղաքի միջեւ եւ վթարի ենթարկվել, news.am-ի փոխանցմամբ, հայտնել է Լաոսում Չինաստանի դեսպանությունը:
Ողբերգության հետեւանքով զոհվել է 13 երեխա, եւս 31-ը վիրավորվել, որոնցից 2-ը ծանր վիճակում են: Իսկ ավտոբուսի վարորդը եւ ուղեկցորդը մակերեսային վնասվածքներ են ստացել:
Դեսպանությունից հայտնել են, որ տուժածներին օգնության է շտապել «Չին ժողովրդի ազատագրության բանակ» կազմակերպության բժիշկների խումբը, որոնք Լաոսում էին մասնագիտական միջոցառման մասնակցելու նպատակով:

В Лаосе разбился автобус с детьми: погибли по меньшей мере 13 детей из Китая
Автобус, перевозивший 44 пассажиров из Китая, съехал с дороги между Вьетьяном и туристическим городом на севере страны Луанг-Прабанг и разбился, сообщило посольство Китая в Лаосе.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 августа, АРЦАХПРЕСС: Туристический автобус с десятками детей из Китая разбился в Лаосе: в результате трагического ДТП погибли по меньшей мере 13 юных пассажиров, сообщает Associated Press  со ссылкой на местные власти.
В результате трагедии погибли 13 детей, еще 31 человек получил ранения, двое из них находятся в тяжелом состоянии.  А водитель автобуса и гид получили поверхностные травмы.
Как сообщили в посольстве, на помощь пострадавшим поспешила команда медиков организации «Армия освобождения китайского народа», которые находились в Лаосе для участия в профессиональном мероприятии.