Հալեպում Էլեկտրամատակարարումը պլանավորում են լիովին վերականգնել մինչեւ օգոստոսի վերջը
Սիրիայի Հալեպ քաղաքի բնակչության ավելի քան 80 տոկոսն արդեն ապահովված Է ԷլեկտրաԷներգիայով, քաղաքում Էլեկտրամատակարարումը պլանավորվում Է լիովին վերականգնել մինչեւ օգոստոսի վերջը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին լրագրողներին պատմել Է քաղաքի Էներգետիկական ընկերության ղեկավար Մուհամադ Սոլլան:
ԷլեկտրաԷներգիայի մատակարարման վերականգումը քաղաքի իշխանությունների գերակա խնդիրն Է: Այժմ տեղի Էներգետիկներն ամենից շատ աշխատանք ունեն քաղաքի արեւելյան մասում:
«Դա Սալահադդինի շրջանն Է, պատերազմի ժամանակ այն գործնականում լիովին ավերել են: Զինյալները գողացել են ոչ միայն հաղորդալարերը, այլեւ ամբողջ սարքավորանքը: Մենք անցկացնում ենք մալուխները եւ դրանք հասցնում նոր ենթակայաններին, որոնք արդեն վերականգնված են: Երեկոյան դեմ եւս շուրջ երկու հազար ընտանիքներ կկարողանան օգտվել Էլեկտրականությունից առանց սահմանափակումների: Դե իսկ մինչեւ ամսվա վերջը մենք պլանավորում ենք լույս անցկացնել Հալեպի արեւելյան բոլոր շրջաններում»,- ասել Է Սոլլան, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Энергоснабжение в Алеппо планируют полностью восстановить до конца августа
СТЕПАНАКЕРТ, 20 августа, АРЦАХПРЕСС: Более 80% населения сирийского города Алеппо уже обеспечено электроэнергией, полностью восстановить энергоснабжение в городе планируется до конца августа, рассказал журналистам руководитель энергетической компании города Мухаммад Солла, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Восстановление подачи электроэнергии - приоритетная задача властей города. Сейчас больше всего работы у местных энергетиков в восточной части города.
"Это район Салахаддин, во время войны его практически полностью разрушили. Боевики украли не только провода, но и все оборудование. Мы прокладываем кабели и подводим их к новым подстанциям, которые уже восстановлены. К вечеру еще около двух тысяч семей смогут пользоваться электричеством без ограничений. Ну а до конца месяца мы планируем провести свет во всех восточных районах Алеппо", - сказал Солла.