Հնդկաստանի հյուսիսում ավելի քան հազար զբոսաշրջիկ Է տարհանվել հեղեղումների պատճառով
Հնդկաստանի Հիմաչալ-Փրադեշ հյուսիսային նահանգի իշխանություններն հազարից ավելի զբոսաշրջիկների տարհանում են կազմակերպել հեղեղումների կապակցությամբ, որոնք դժվարացրել են այս տարածաշրջանի ճանապարհային հաղորդակցությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մենք զբոսաշրջիկներին տարհանում ենք արգելափակված ճանապարհներից: Եթե պետք լինի, գործի կդնենք ուղղաթիռներ»,-հայտարարել Է տեղի իշխանությունների ներկայացուցիչը: Նշվում Է, որ փրկարարական գործողությունն անցկացվում Է Լահոլի եւ Սփիթի օկրուգում: Տեղի իշխանությունները նաեւ 100 բուժաշխատողներից բաղկացած թիմ են ուղարկել տուժածներին օգնելու համար:
Օգոստոսի 20-ին ավելի վաղ հաղորդվել Էր վերջին երկու օրերին Հիմաչալ-Փրադեշի նահանգում մոլեգնող հեղեղումների եւ հորդառատ անձրեւների հետեւանքով 26 մարդու զոհվելու մասին: Ընդամենը օգոստոսի սկզբից ի վեր Հնդկաստանում մոլեգնող տարերքը շուրջ 300 մարդու կյանք Է խլել:

СМИ: на севере Индии эвакуировали более 1 тыс. туристов из-за наводнений
Власти штата Химачал-Прадеш на севере Индии организовали эвакуацию более тысячи туристов в связи с наводнениями, которые затронули дорожное сообщение данного региона.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 августа, АРЦАХПРЕСС:  Как передает Арменпресс, об этом во вторник сообщает газета Hindustan Times.
"Мы эвакуируем туристов с заблокированных дорог. Если понадобится, задействуем вертолеты", - заявил представитель местных властей. Отмечается, что спасательная операция проходит в округе Лахол и Спити. Местные власти также направили команду из 100 медицинских работников для помощи пострадавшим.
Ранее во вторник сообщалось о гибели 26 человек за последние два дня в результате наводнений и сильных ливней в штате Химачал-Прадеш. Всего с начала августа буйство стихии в Индии унесло жизни около 300 человек.