Վենետիկի կինոփառատոնը կբացվի ճապոնացի Հիրոկաձու Կորեեդայի «եվրոպական» ֆիլմի պրեմիերայով
Ճապոնացի հանրաճանաչ ռեժիսոր Հիրոկաձու Կորեեդան Վենետիկի 76-րդ կինոփառատոնի բացմանը կներկայացնի իր առաջին «եվրոպական» աշխատանքը՝ «Ճշմարտություն» ֆիլմը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կինոնկարը, որը ճապոնացու համար դարձել Է նրա հայրենիքի սահմաններից դուրս նկարահանված առաջին ֆիլմը, օգոստոսի 28-ի երեկոյան կցուցադրվի մրցութային ծրագրի շրջանակում, որում տեղ Է գտել Է 21 ժապավեն: Այդ մասին հայտնել Է աշխարհի ամենահին կիոնոստուգատեսի մամուլի ծառայությունը:
Ինչպես սպասվում Է, կարմիր ուղեգորգով կանցնեն ֆրանսիացի հայտնի դերասանուհիներ Կատրին Դենյովը եւ Ժուլիետ Բինոշը, որոնք ֆիլմում մարմնավորել են մորը (նախկին կինոդիվային) եւ դստերը, որոնք բարդ հարաբերությունների մեջ են: Այս տարի Վենետիկում առաջին մեծության աստղերի պակաս չի լինի:
Այսպես, Վենետիկի ծովալճակի Լիդո կղզում, որտեղ ավանդաբար անցկացվում են ցուցադրությունները, սպասում են Բրեդ Փիթին, որը հանդես Է եկել Ջեյմս Գրեյի «Դեպի աստղերը» ֆիլմի գլխավոր դերում, Սթիվեն Սոդերբերգի «Լվացքատուն» ֆիլմի աստղային կազմին՝ «Օսկար»-ի եռակի մրցանակակիր Մերիլ Սթրիփի գլխավորությամբ, Ջոնի Դեփին, որն զբաղված Է կոլումբիացի ռեժիսոր Սիրո Գերայի «Սպասելով բարբարոսներին» իտալական արտադրության կինոնկարում: Փակման արարողությանը կարող Է ժամանել լեգենդար Միք Ջագերը՝ The Rolling Stones խմբի վոկալիստը, որը խաղացել Է իտալացի Կապոտոնդիի «Դեղնակարմիր հերետիկոսություն» ֆիլմում, որով կավարտվի ստուգատեսը:
Ամենասպասվող իրադարձություններից մեկը իտալացի Պաոլո Սորենտինոյի «Նոր պապը» սերիալի նոր եթերաշրջանի պրեմիերան Է, որը դարձել Է աղմուկ հանած «Երիտասարդ պապի» (2016 թ.) շարունակությունը: Լիդո կղզում սպասում են (Հռոմի երկու պապերի) գլխավոր դերակատարներին՝ Ջուդ Լոուին եւ Ջոն Մալկովիչին, ինչպես նաեւ ամերիկացի դիվա Շերոն Սթոունին, որը խաղացել Է սերիալում: Պատվավոր «Ոսկե առյուծը» կինեմատոգրաֆի բնագավառում ունեցած վաստակի համար հանձնելու են իսպանացի ռեժիսոր Պեդրո Ալմադովարին: Միջազգային ժյուրին՝ արգենտինացի ռեժիսոր Լուկրեցիա Մարտելի գլխավորությամբ, սեպտեմբերի 7-ին կհայտարարի հիմնական մրցանակների դափնեկիրներին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Кинофестиваль в Венеции откроется премьерой "европейского" фильма японца Хирокадзу Корээды
Признанный японский режиссер Хирокадзу Корээда представит на открытии 76-го Венецианского кинофестиваля свою первую "европейскую" работу - фильм "Правда" (The Truth).
Кинофестиваль в Венеции откроется премьерой
СТЕПАНАКЕРТ, 28 августа, АРЦАХПРЕСС: Картина, ставшая для японца первой, снятой за пределами его родины, будет показана в среду вечером в рамках конкурсной программы, в которую вошла 21 лента, сообщает пресс-служба старейшего в мире смотра, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как ожидается, на красную ковровую дорожку выйдут известные французские актрисы Катрин Денев и Жульетт Бинош, сыгравшие в фильме мать (бывшую кинодиву) и дочь, у которых складываются непростые отношения. В этом году в Венеции не будет недостатка в звездах первой величины. Так, на острове Лидо в Венецианской лагуне, где традиционно проходят показы, ожидаются Брэд Питт, который сыграл главную роль в фильме Джеймса Грэя "К звездам"(Ad Astra), звездный состав фильма Стивена Содерберга "Прачечная" (Laundromat) во главе с трехкратной обладательницей "Оскара" Мерил Стрип, Джонни Депп, занятый в картине итальянского производства колумбийского режиссера Сиро Герры "В ожидании варваров" (Waiting for the Barbaians). На закрытие может приехать легендарный Мик Джаггер, вокалист группы The Rolling Stones, сыгравший в фильме "Желтовато-красная ересь" (The Burnt Orange Heresy) итальянца Джузеппе Капотонди, которым завершится смотр.
Одно из самых ожидаемых событий - премьера нового сезона сериала итальянца Паоло Соррентино "Новый папа" (The New Pope), который стал продолжением нашумевшего "Молодого папы" (The Young Pope, 2016). На Лидо ожидаются исполнители главных ролей (двух Пап Римских) - Джуд Лоу и Джон Малкович, а также американская дива Шерон Стоун, которая сыграла в сериале.
Почетный "Золотой лев" за вклад в кинематограф будет вручен испанскому режиссеру Педро Альмадовару. Международное жюри во главе с аргентинским режиссером Лукрецией Мартель объявит 7 сентября обладателей основных премий .