Մեկնարկում են խորհրդարանի նոր նստաշրջանի նախապատրաստական աշխատանքները
Սեպտեմբերի 5-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժի փոխանցմամբ՝ խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի նոր՝ 10-րդ նստաշրջանում խորհրդարանի աշխատանքներին վերաբերող հարցեր թե՛ օրենսդրական գործունեության ուղղությամբ, թե՛ արտաքին կապերի ընդլայնման և միջխորհրդարանական համագործակցության բնագավառում: Անդրադարձ է կատարվել սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում սպասվող պատվիրակությունների այցերին և ՀՀ Ազգային ժողովի հետ հանձնաժողովային մակարդակում համատեղ նիստերի անցկացմանը:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարինուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -26-:

Preparations for new session of Artsakh Parliament launched
Artsakh parliament’s speaker Ashot Ghulyan convoked Thursday a working consultation with the Deputy Speaker of the Parliament, the heads of the standing committees and factions, and the heads of the staff.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 5,  ARTSAKHPRESSThe consultation addressed issues related to the activities of the parliament during the new 10th session, including legislative activity, as well as the expansion of external relations and inter-parliamentary cooperation, the parliament’s press service reported.
A reflection was made to the visits of the delegations expected in September and the joint sittings with the Armenian parliament.